2022’nin ilk dokuz ayında güçlü bir performans gösteren İndeks Bilgisayar, net satışlarını yüzde 86, net kârını ise yüzde 197 artırdı

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım şirketi İndeks Bilgisayar, 2022 yılının ilk dokuz ayında elde ettiği sonuçları açıkladı. 200’den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup şirketlerinden İndeks Bilgisayar, 2022’nin ilk dokuz ayında net satışlarını yüzde 86, net kârını ise yüzde 197 olarak açıkladı. Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup’un halka açık şirketlerinden İndeks Bilgisayar,…

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım şirketi İndeks Bilgisayar, 2022 yılının ilk dokuz ayında elde ettiği sonuçları açıkladı. 200’den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup şirketlerinden İndeks Bilgisayar, 2022’nin ilk dokuz ayında net satışlarını yüzde 86, net kârını ise yüzde 197 olarak açıkladı.

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup’un halka açık şirketlerinden İndeks Bilgisayar, 2022 yılı ilk dokuz ayı konsolide mali sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre İndeks Bilgisayar satışlarını geçen yılın aynı dönemine ait konsolide sonuçlarına göre yüzde 86 oranında artırırken, net kârını ise yüzde 197 oranında yükseltti. Şirket brüt kâr marjında ve net kâr marjında da geçen yılın aynı dönemine göre önemli artışlar sağladı. 2021 yılının ilk dokuz ayında yüzde 4,08 olan brüt kâr marjı 2022 yılının aynı döneminde yüzde 4,64’e ulaştı. 2021 yılının ilk dokuz ayında yüzde 1,51 olan net kâr marjını 2022 yılının aynı döneminde yüzde 2,40’a yükselterek net kârını 136,7 milyon TL’den 405,7 milyon TL’ye çıkardı.

İndeks Bilgisayar
Haziran 2004’te halka arzı gerçekleşen İndeks Bilgisayar’ın (INDES) 2022 yılı ilk dokuz ay konsolide mali sonuçları:

Konsolide net satış gelirleri: 16 milyar 886 milyon TL
Konsolide brüt kârı: 784 milyon TL
Konsolide net kârı: 405,7 milyon TL

Datagate Bilgisayar
2006 yılının şubat ayında halka arzı gerçekleşen ve İndeks Bilgisayar’ın bağlı ortağı olan şirketi Datagate’in (DGATE) 2022 yılı ilk dokuz ayında elde edilen sonuçları:

Konsolide net satış gelirleri: 1 milyar 606 milyon TL
Konsolide brüt kârı: 107,4 milyon TL
Konsolide net kârı: 21,4 milyon TL

Despec Bilgisayar
2010 yılının aralık ayında halka arzı gerçekleşen ve Datagate Bilgisayar’ın iştiraki olan Despec’in (DESPC) 2022 yılı ilk dokuz ayında elde edilen sonuçları:

Konsolide net satış gelirleri: 1 milyar 7 milyon TL
Brüt kârı: 81,4 milyon TL
Net kârı: 38,1 milyon TL

“Teknolojideki güncel trendleri takip ederek yatırımlarımızı buna göre planlıyoruz”
2022 yılı ilk dokuz ay sonuçlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Index Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, “Bugün dünyada ve ülkemizde 5G ve fiber internet, bulut bilişim, yapay zekâ, nesnelerin interneti, blokzincir, dijital gerçeklik, siber güvenlik ve veri gizliliği teknolojileri öne çıkan trendler arasında yer alıyor. Teknolojideki güncel trendleri takip ederek yatırımlarımızı buna göre planlıyoruz. Bütün bu alanlarda yeni kontratlarla ürün portföyümüzü güçlendiriyoruz. Hızla yükselen e-ticaretin de etkisiyle bugün rekabette bir diğer önemli konu ise lojistik çözümlerini çeşitlendirmek. Geliştirdiğimiz inovatif lojistik çözümleriyle ve Türkiye’nin her yerine yaygın şekilde ulaşma gücümüzle teknoloji sektöründe “tek noktadan tedarik” için 33 yıldır en doğru adres olmaya devam ediyoruz. Halka açık şirketlerimizden İndeks Bilgisayar, tam 22 yıldır sektörde lider. Liderliğimizi daha da ileri bir seviyeye taşımak için geleceğin teknoloji dağıtım grubu vizyonumuzu koruyarak yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

www.index.com.tr
1989 yılında “Türkiye’nin Bilişim Kaynağı” olma vizyonuyla kurulan İndeks AŞ, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren, Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri distribütörüdür. İndeks AŞ; güçlü yönetim kadrosu, dünyanın lider teknoloji markalarıyla kuvvetli ilişkileri, çok geniş ve katma değerli ürün portföyü, sağlam lojistik ve finansal yapısı ile sektörde 22 yıldır açık ara liderliğini koruyor. İndeks AŞ; Apple, HP, Lenovo, Oppo, OnePlus, Canon, LG, Microsoft, Intel, Asus, Acer, Epson, Western Digital, Sandisk, Kingston, Panasonic ve Netatmo gibi dünyanın lider teknoloji markalarını 8000’i aşkın iş ortağı ile Türkiye’nin her noktasına ulaştırıyor. Teknoloji sektöründe her zaman ilklerin öncüsü olan İndeks AŞ, “INDES” koduyla 2004 yılı haziran ayından bu yana BIST’te işlem görüyor.