‘7. TSPB Altın Boğa Ödülleri’

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen TSPB Altın Boğa Ödülleri, İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 7. TSPB Altın Boğa Ödülleri yarışmasında kurumlar beş farklı kategoride yarıştı. Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı yarışmada, toplamda 19 başarılı kurum Altın Boğa ödüllerinin sahibi oldu.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen TSPB Altın Boğa Ödülleri, İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 7. TSPB Altın Boğa Ödülleri yarışmasında kurumlar beş farklı kategoride yarıştı. Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı yarışmada, toplamda 19 başarılı kurum Altın Boğa ödüllerinin sahibi oldu.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) geleneksel hale gelen ve bu yıl yedincisini gerçekleştirdiği TSPB Altın Boğa Ödülleri, İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. TSPB’nin; sermaye piyasalarının gelişmesine katkı sağlamak ve sermaye piyasalarının kamuoyunda bilinirliğini artırmak amacıyla düzenlediği Altın Boğa Ödülleri, aynı zamanda sermaye piyasası kurumlarındaki başarı hikâyelerini de görünür kılıyor. Bu yıl beş farklı kategoride 19 kurum, sağladıkları başarılarıyla ödüllerin sahibi oldu.

“Sermaye piyasaları tüm kurumlarıyla pandemi dönemini başarıyla atlattı”

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öztop, ‘7. TSPB Altın Boğa Ödülleri’ töreninde yaptığı konuşmada, sermaye piyasaları kurumlarının sağladığı kesintisiz ve kaliteli hizmetin de etkisiyle son yıllarda yatırımcıların sermaye piyasalarına olan ilgisinin rekor düzeylerde arttığına dikkat çekti. Öztop, “Yaşanan pandemi koşullarına rağmen sermaye piyasalarımız tüm kurumlarıyla kesintisiz ve etkin hizmet üreterek bu dönemi başarıyla tamamladı. Birlik olarak biz de bu dönemde sektörümüzün gelişmesi, derinleşmesi için çok yönlü faaliyetlerimize aralıksız devam ettik. Başarılı üyelerimizi teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz ‘Altın Boğa Ödülleri’nin, üyelerimizin faaliyetleri doğrultusunda elde ettiği başarıların ödüllendirilmesinin yanında sektörümüzün gelişmesine, derinleşmesine ve sermaye piyasalarının bilinirliğinin artırılmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz. Bugün yedincisini gerçekleştirdiğimiz TSPB Altın Boğa Ödülleri kapsamında sektörümüzde farklılaşarak başarı gösteren tüm üyelerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. Öztop, Birlik olarak sermaye piyasalarının büyümesi, derinleşmesi ve güçlü bir yatırım ekosisteminin oluşturulması hedefiyle geçmiş dönemde olduğu gibi önümüzdeki dönemde de çeşitli etkinlikler, eğitim ve iletişim çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam edeceklerini söyledi.

7.TSPB Altın Boğa Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl yedincisi yapılan sermaye piyasaları ödüllerinde 5 kategoride 19 ödül, sahiplerini buldu. TSPB Altın Boğa Ödülleri’ni alan kategori ve kurumlar;

ARACILIK FAALİYETİ

Borsa İstanbul Pay Piyasası İşlem Hacmi Lideri-2021 – YAPI KREDİ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Borsa İstanbul Borçlanma Araçları Piyasası İşlem Hacmi Lideri-2021 – HSBC BANK A.Ş.
Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası İşlem Hacmi Lideri-2021 YAPI KREDİ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Kaldıraçlı İşlemler İşlem Hacmi Lideri-2021 – GCM YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
KURUMSAL FİNANSMAN FAALİYETİ

Pay İhracına Aracılık Lideri-2021 – GARANTİ YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş.
Özel Sektör Borçlanma Aracı İhracına Aracılık Lideri-2021 -AK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Kira Sertifikası İhracına Aracılık Lideri-2021 – OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
Diğer Kurumsal Finansman Faaliyetleri Lideri-2021 – TEB YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
SAKLAMA FAALİYETİ

Yerli Yatırımcı Saklama Bakiyesi Lideri-2021 -TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
Yabancı Yatırımcı Saklama Bakiyesi Lideri-2021 – CITIBANK A.Ş.
PORTFÖY YÖNETİMİ FAALİYETİ

Yatırım Fonları Portföy Büyüklüğü Lideri-2021 – YAPI KREDİ PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.
Emeklilik Yatırım Fonları Portföy Büyüklüğü Lideri-2021 – ZİRAAT PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.
Bireysel Portföy Yönetimi Büyüklüğü Lideri-2021 – ZİRAAT PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.
Alternatif Yatırım Fonları Portföy Büyüklüğü Lideri-2021 – RE-PIE PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.
Yatırım Fonları Getiri Lideri-2021 – ATLAS PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. – Atlas Portföy Kar Payı Ödeyen Serbest (TL) Fon
Emeklilik Yatırım Fonları Getiri Lideri-2021- AK PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. – AGESA HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş. – Teknoloji Sektörü Yabancı Değişken Emeklilik Yatırım Fonu

YATIRIM ORTAKLIĞI FAALİYETİ

MKYO Net Aktif Değeri Lideri-2021 – İŞ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
GYO Gayrimenkul Yatırımı Lideri-2021 – EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
GSYO Girişim Sermayesi Yatırımı Lideri-2021 – GÖZDE GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

TSPB hakkında:

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), banka, aracı kurum, portföy yönetim şirketleri ve yatırım ortaklıklarının üye olduğu özdüzenleyici bir meslek kuruluşudur.