Arzum’un e-ticaret deneyimine ECHO Awards’tan prestijli ödül

Tasırım, teknoloji ve inovasyonu bir arada sunan ürünleriyle tüketicinin hayatını kolaylaştıran Arzum, yıl boyunca müşterilerine en iyi e-ticaret deneyimini sunarak sektörlerinde öne çıkan markaları ödüllendiren ECHO Awards’ta ödüle layık görüldü. Arzum, Küçük Ev Aletleri kategorisinde birinci olarak ECHO Awards’ın sahibi oldu.

Tasırım, teknoloji ve inovasyonu bir arada sunan ürünleriyle tüketicinin hayatını kolaylaştıran Arzum, yıl boyunca müşterilerine en iyi e-ticaret deneyimini sunarak sektörlerinde öne çıkan markaları ödüllendiren ECHO Awards’ta ödüle layık görüldü. Arzum, Küçük Ev Aletleri kategorisinde birinci olarak ECHO Awards’ın sahibi oldu.

Türkiye’nin önde gelen elektrikli ev aletleri markası Arzum, yıl boyunca müşterilerine en iyi
e-ticaret deneyimini sunarak sektörlerinde öne çıkan markaları ödüllendiren ECHO Awards’ta ödüle layık görüldü. Akademetre Research and Strategic Planning iş birliğinde bu yıl üçüncü kez düzenlenen yarışmada Arzum, Küçük Ev Aletleri kategorisinde birinci olarak ECHO Awards’ın sahibi oldu. Türkiye çapında 12 ilde 1200 kişinin online katıldığı anket sonucu toplam 36 kategoride ödül dağıtıldı. ECHO Awards araştırması kapsamında katılımcılardan; e-ticaret sitelerinin performansı, ürün, hizmet ve iletişim özellikleri ile kullanıcı deneyimlerinin değerlendirilmesi istendi. ECHO Awards’ta kazananlar, 31 Mart’ta İstanbul Vadistanbul Radisson Blu’da hibrit olarak gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Arzum adına ödülü, geceye e-ticaret ekibi ile birlikte katılan Arzum Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhan Giray aldı.

E-ticaret satışlarımızdaki artışa ciddi katkı sağlıyor

Pandemi döneminde Türkiye Küçük Ev Aletleri pazarında etkinliği ve önemi daha da artan e-ticaret kanalının uzun zamandır Arzum’un odağında olduğunu belirten Serhan Giray şunları söyledi: “Uzun dönemli satış kanalı stratejimiz çerçevesinde e-ticaret kanalını yapılandırmış, gerekli altyapı çalışmalarını tamamlamış bir markayız. Artan e-ticaret talebine rahatlıkla karşılık verebiliyoruz. Satış kanallarını etkin kullanabilmenin yanında, ürün yönetimi olarak ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap verebilmemiz de satışlarımızdaki artışa ciddi katkı sağlıyor. E-ticaret, kendi satış kanallarımız içerisinde en çok büyüyenlerden biri. Bu kanalda, hem web sitemiz www.arzum.com.tr hem diğer e-ticaret platformları üzerinden tüketiciye ulaşıyoruz. Yıl boyunca müşterilerine en iyi e-ticaret deneyimini sunan şirketlerin ödüllendirildiği bu gecede bulunmak ve çabalarımızın böyle değerli ödüllerle taçlandırılması bizi daha da çok motive ediyor.”

Arzum Elektrikli Ev Aletleri Hakkında:

Türkiye’nin önde gelen elektrikli ev aletleri markası Arzum, 55 yıllık sektör birikimiyle ‘Sen dokunursun değişir dünya’ mottosuyla tasarladığı ürünleriyle, güvenilir ve yenilikçi bir marka. Türkiye ve dünyada, gıda hazırlama, pişirme ve kızartma, sıcak içecek hazırlama, temizlik, kişisel bakım, ütü olmak üzere 6 farklı ürün kategorisinde 650 ürünüyle milyonlarca kişiye satış gerçekleştiriyor. Türkiye’de ilklere imza atarak küçük ev aletleri sektörüne yön veren Arzum, tasarım ve inovasyonu vazgeçilmezi olarak görüyor. Bu vizyon ile, ulusal ve uluslararası birçok yarışmada prestijli ödüllerin sahibi olan Arzum aynı zamanda Arzum OKKA markasıyla Türk kahvesi kültürünün dünyaya yayılımını da misyon edindi. Doğrudan fincana servis, közde pişirilme ve kendi kendini yıkayabilme özellikleriyle dünyanın her yerinde ideal lezzetler sunan Arzum OKKA’lar, Türk kahvesinin globalleşme serüvenine makineli çözüm oldu. 2019’un ilk yarısında Ducati birlikteliği ile ses getiren, tasarım ve performansın buluştuğu bakım serisi Ducati by Arzum ile erkeklerin kişisel bakımında da vazgeçilmez olan Arzum, bu pazarda büyümek için çalışmalarını sürdürüyor. 2020’nin son aylarında gerçekleşen ve rekor talep gören halka arz ile gücüne güç katan Arzum, dünya markası olma hedefiyle yeni başarılara imza atma yolunda emin adımlarla ilerliyor.