Avery Dennison, Rietveld’i (RTVPRINT) bünyesine kattı

Avery Dennison, Rietveld’i (RTVPRINT) bünyesine kattı Yenilikçi markalama ve bilgi etiketleme çözümleri odak çalışma kollarının yanı sıra geniş faaliyet alanı ile birçok sektöre hizmet veren Avery Dennison, Avrupa’da performans markaları ve takım sporları için tekstil ve serigrafi hizmet sağlayıcısı olan Rietveld (RTVPRINT)’ı satın aldı. Ortak faaliyet alanlarının yanı sıra çeşitli yönlerden ayrılan Avery Dennison ve Rietvield’ın birleşmesi, her iki marka…

Avery Dennison, Rietveld’i (RTVPRINT) bünyesine kattı

Yenilikçi markalama ve bilgi etiketleme çözümleri odak çalışma kollarının yanı sıra geniş faaliyet alanı ile birçok sektöre hizmet veren Avery Dennison, Avrupa’da performans markaları ve takım sporları için tekstil ve serigrafi hizmet sağlayıcısı olan Rietveld (RTVPRINT)’ı satın aldı. Ortak faaliyet alanlarının yanı sıra çeşitli yönlerden ayrılan Avery Dennison ve Rietvield’ın birleşmesi, her iki marka için de sektörde kıymetli bir güç birliği olarak görülüyor.

Merkezi Mentor Ohio’da, bulunan ve Türkiye’de de 1998’den bu yana aktif olarak 3 adet üretim tesisi ve altı yüzü aşkın çalışanıyla faaliyetlerini sürdüren Avery Dennison, Avrupa’nın önde gelen tekstil baskı ve serigrafi hizmet sağlayıcısı olan Rietvield’i (RTVPRINT) bünyesine kattı. Merkezi Zoeterwoude, Hollanda’da olan, Hollanda ve Türkiye’de üretim tesisleri ve yaklaşık 70 çalışanı bulunan Rietvielt, Avery Dennison’ın satın alma operasyonu ile şirketin Perakende Markalaşma ve Bilgi Çözümleri (RBIS) bölümüne katıldı. Birleşme, her iki işletmeye de yeni çalışma kolları ve ek imkanlar açısından heyecan verici fırsatlar sunarken, şirketlerin faaliyet alanlarında büyümeyi de teşvik ediyor.

Avery Dennison RBIS Konfeksiyon Çözümleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Michael Barton, “Rietveld, yüksek değerli faaliyet alanlarımızdaki konumumuzu güçlendirme açısından RBIS ile mükemmel bir stratejik uyuma sahip” dedi ve ekledi: “Son birkaç yılda dış kaplama ve süsleme alanındaki ilerlememize ivme kazandırdık. Çevik bir yaklaşım ve yenilenen bir inovasyon süreci ile de güçlü sonuçlar elde ettik. Rietveld’ın yenilikçi ürünleri, sektörüne özgü yetenekleri ve güçlü müşteri ilişkileri bizim gücümüzle birleştiğinde yeni bir büyüme düzeyine ulaşacağımıza ve tüm paydaşlarımız için daha fazla değer üreteceğimize inanıyorum.”

Rietveld CEO’su Kjeld van Heijningen, “Bu yeni dönemde Avery Dennison ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Her iki şirketin birleşen yetenekleriyle, performans markaları ve takım sporları için daha eksiksiz bir çözüm sunarak faaliyet alanlarımızda inovasyonu daha ileri taşıyabilir, müşteri fırsatlarını genişletebiliriz. Ekibin başardıklarıyla gurur duyuyorum ve Rietveld’in Avery Dennison ile gelişmeye devam edeceğinden eminim.”

Birleşme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Avery Dennison Türkiye RBIS İş Birimi Direktörü Kerem Kürklü, “Rietveld firmasının satın alınması, Avery Dennison RBIS iş biriminin takım sporları alanındaki büyümesine sunacağı katkı ve dış trim, aksesuar ürün grubumuzdaki ürün portföyümüzün ve üretim kabiliyetlerimizin geliştirilmesi noktasındaki önemi düşünüldüğünde, firmamız açısından ileriye atılmış çok önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor. Tüm müşterilerimiz için farklı yenilikçi çözümlerimizi geliştirirken, çok daha geniş bir çerçevede işbirliği ve birlikte büyüme fırsatlarını hayata geçirmeyi umuyoruz. ” dedi.

RBIS (Perakende Markalaşma ve Bilgi Çözümleri) Nedir?
Avery Dennison’ın global iş birimleri arasında yer alan RBIS (Perakende Markalaşma ve Bilgi Çözümleri), şirketin hazır giyim ve ayakkabı endüstrisindeki markalar, perakendeciler ve son teknoloji üreticiler için uçtan uca çözümler sunan bölümüdür. RBIS, şirketin en yenilikçi ürünlerini dünyanın her yerindeki müşterilerine rekabetçi fiyatlarla, daha hızlı ve esnek bir şekilde ulaştırabilmesine odaklanan bir organizasyon yapısına sahiptir.

Avery Dennison RBIS Türkiye hakkında
Avery Dennison Corporation (NYSE: AVY) çok çeşitli etiketleme amaçlı ve fonksiyonel malzemelerin tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmış küresel bir malzeme bilimi şirketidir. Neredeyse her büyük endüstride kullanılan şirket ürünleri, etiketler ve grafik uygulamaları için basınca duyarlı malzemeler; endüstriyel, tıbbi ve perakende uygulamaları için bantlar ve diğer yapıştırma çözümleri; konfeksiyon için künyeler, etiketler ve süslemeler; perakende giyim ve diğer pazarlara hizmet veren radyo frekansı tanımlama (RFID) çözümlerini yer aldığı sektörlerde sunmaktadır. Merkezi Mentor, Ohio’da bulunan şirket, 50’den fazla ülkede 36.000’den fazla çalışana sahiptir ve 2021 yılı satış gelirleri 8.4 milyar dolar olarak bildirilmiştir. Avery Dennison RBIS Türkiye organizasyonu faaliyetlerine başladığı 1998 yılından bu yana 600 çalışana ulaşan kadrosuyla Türkiye’de faaliyette bulunan tüm uluslararası hazır giyim markalarının ve üreticilerinin ilk tercih edilen etiket, aksesuar ve marka kimliği partneri konumunu geliştirerek sürdürmektedir. Bugün Tekirdağ, İzmir ve Antalya’da bulunan 3 üretim tesisi ve İstanbul merkez ofisi ile faaliyetlerine devam eden Avery Dennison RBIS Türkiye organizasyonu, Türkiye’de organik ve inorganik büyüme yolculuğuna devam etmekte, ürün ve hizmet çeşitliliğini artırarak hazır giyim sektöründeki liderliğini sürdürmektedir. “Üretmek için Değer” anlayışıyla markaların arkasındaki üretkenliği ve çeşitliliği korumayı ve güçlendirmeyi amaçlayan Avery Dennison, markalaşma sürecini uçtan uca basitleştiren ve yüksek teknoloji standartlarında çözüm sunan portföyü ile hizmet vermeye devam etmektedir. Daha fazla bilgi için https://rbis.averydennison.com adresini ziyaret edin.