Bahar Emeksizoğlu Pıcak, Lilly Türkiye’nin Kurumsal İlişkiler Direktörü oldu

Lilly İlaç’ta gerçekleşen yeni atama kapsamında, Bahar Emeksizoğlu Pıcak, Lilly Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü pozisyonunda göreve başladı. Lilly İlaç’ta yeni Kurumsal İlişkiler Direktörü ataması gerçekleştirildi. Yapılan yeni atama kapsamında . Bahar Emeksizoğlu Pıcak hakkında Bahar Emeksizoğlu Pıcak, 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kimya Mühendisliği bölümünden ve 2006 yılında çift anadal kapsamında İTÜ İşletme Mühendisliği…

Lilly İlaç’ta gerçekleşen yeni atama kapsamında, Bahar Emeksizoğlu Pıcak, Lilly Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü pozisyonunda göreve başladı.

Lilly İlaç’ta yeni Kurumsal İlişkiler Direktörü ataması gerçekleştirildi. Yapılan yeni atama kapsamında .

Bahar Emeksizoğlu Pıcak hakkında
Bahar Emeksizoğlu Pıcak, 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kimya Mühendisliği bölümünden ve 2006 yılında çift anadal kapsamında İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2008 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Pıcak; Eczacıbaşı-Baxter, Abbott, Abbvie ve AstraZeneca gibi global ilaç firmalarında ruhsatlandırma, pazar erişim ve fiyatlandırma fonksiyonlarında liderlik etti. 2015 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye’de Ruhsatlandırma Müdürü ve Sağlık Ekonomisi ve Pazar Erişim Müdürü olarak farklı görevler üstlenen Bahar Emeksizoğlu Pıcak, 2021 yılında ek sorumluluk olarak AstraZeneca Ortadoğu ve Afrika bölgesi Pazar Erişim Yetkinlikleri Lideri rolünü üstlendi.

Bahar Emeksizoğlu Pıcak, Lilly Türkiye’de gerçekleşen atama kapsamında Kurumsal İlişkiler Direktörü ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak.

Lilly İlaç hakkında
Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD’de kurulmuş olan Lilly, 146 yıllık güçlü bir mirasa sahiptir. Dünya çapında 36.000’den fazla çalışanı olan Lilly’nin 7 ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 8.600 çalışanı ve 7 ülkede Ar-Ge merkezi bulunan Lilly, 55’ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir. Lilly, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, endokrinoloji (diyabet, osteoporoz), merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, dermatoloji (psoriasis, atopik dermatit, alopesi areata), romatoloji (romatoid artrit, psöriyatik artrit, aksiyel spondiloartrit), migren ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünlerini Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır. www.lilly.com.tr, www.facebook.com/LillyTurkiye