Bu yıl 254 yeni mezun KPMG Türkiye’de işe başladı

“Yeni Mezun Programı” kapsamında gençlere istidam sağlama konusunda önemli çalışmalara imza atan KPMG Türkiye, bu yıl da 254 genci istihdam etti. Ülkemizde yaklaşık 1.700 kişiye doğrudan istihdam sağlayan KPMG Türkiye, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da yetenek havuzunu gençlerle genişletmeye devam ediyor. Üniversiteden yeni mezun olan 254 genç bu yıl, KPMG Türkiye’nin “Yeni Mezun Programı” kapsamında iş başı yaparak kariyer hayatına atıldı. 40 yıldır…

“Yeni Mezun Programı” kapsamında gençlere istidam sağlama konusunda önemli çalışmalara imza atan KPMG Türkiye, bu yıl da 254 genci istihdam etti.

Ülkemizde yaklaşık 1.700 kişiye doğrudan istihdam sağlayan KPMG Türkiye, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da yetenek havuzunu gençlerle genişletmeye devam ediyor. Üniversiteden yeni mezun olan 254 genç bu yıl, KPMG Türkiye’nin “Yeni Mezun Programı” kapsamında iş başı yaparak kariyer hayatına atıldı. 40 yıldır ülkemizde hizmet veren KPMG Türkiye bu program kapsamında her yıl yeni mezun alımı gerçekleştirerek gençlerin iş hayatına atılıp deneyim kazanmasını sağlıyor.

Şubat – Eylül 2022 tarihleri arasında kariyer sayfaları üzerinden yaklaşık 30 bin kişinin başvuru yaptığı yeni mezun işe alım sürecinde, yaklaşık 6 bin genç değerlendirmeye alındı. Online genel yetenek ve İngilizce sınavlarını geçen gençler ile önce online, sonrasında ise yüz yüze görüşmeler yapıldı.

İşe başlayan yeni mezun gençlerin yaş ortalaması 23
Ağırlıklı olarak üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin işletme, iktisat ve finans bölümleri mezunları olmak üzere mühendislik, yönetim bilişim sistemleri, istatistik, matematik gibi bölümlerden de işe alımlar gerçekleştirildi. Süreci başarıyla geçen gençler KPMG Türkiye bünyesinde çeşitli pozisyonlarda istihdam edildi. Bu yıl işe alınan 254 gencin yaş ortalaması 23 oldu. Kendisini sürekli genç yetenekler ile güçlendiren KPMG Türkiye’de genel yaş ortalaması ise 30.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan KPMG Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Neslihan Çakıt, “Yeni mezun programımız geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi gördü. 30 binin üzerinde başvuruyu yoğun ve titiz bir değerlendirme sürecinden geçirdik. Son yıllarda global arenada ön plana çıkan yetkinlikler kapsamında işe alımları gerçekleştirdik. Ekibimize katılan dinamik genç yeteneklerle tüm paydaşlarımıza katma değerli işler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

KPMG Hakkında
KPMG, geçmişi 1867 yılına dayanan, üye firmalar ağı sistemiyle 145 ülkede 236 binin üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Finansal hizmetler, tüketici ürünleri, otomotiv; endüstriyel sektörlerden gıda, perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya gibi pek çok sektöre danışmanlık hizmeti sağlıyor. KPMG Türkiye ise İstanbul merkez ofisinin yanı sıra Ankara, İzmir ve Bursa ofisleriyle, 1982 yılından beri yaklaşık 1.700 çalışanıyla her sektörden 4 binin üzerinde firmaya sektörler özelinde hizmet veriyor. 2020 yılında küresel ağın Lighthouse lisansını alarak yeni teknolojilerde dünyadaki mükemmeliyet merkezleri arasına giren KPMG Türkiye, müşterilerine değer yaratan çözümler sunuyor. Detaylı bilgi için www.kpmg.com.tr adresine başvurabilirsiniz.