Çekimleri kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni nesil Panasonic PTZ kamera AW-UE160W/K tanıtıldı

Yeni geliştirilen görüntü sensörü, en yeni nesil1 görüntü işleme motoru ve sektörün ilk2 SMPTE ST2110 uyumlu PTZ kamerası ile donatılmıştır.3 Panasonic Connect Europe bugün, yayıncılık, canlı etkinlikler ve video prodüksiyonu dahil olmak üzere eğlence endüstrisinde yer alan müşteriler için hem yüksek kaliteli çekim hem de video prodüksiyon verimliliği sağlayan yeni nesil 4K entegre PTZ kamera AW-UE160W/K’yı duyurdu. 2023 takvim yılının 1. çeyreğinde satışa…

Yeni geliştirilen görüntü sensörü, en yeni nesil1 görüntü işleme motoru ve sektörün ilk2 SMPTE ST2110 uyumlu PTZ kamerası ile donatılmıştır.3

Panasonic Connect Europe bugün, yayıncılık, canlı etkinlikler ve video prodüksiyonu dahil olmak üzere eğlence endüstrisinde yer alan müşteriler için hem yüksek kaliteli çekim hem de video prodüksiyon verimliliği sağlayan yeni nesil 4K entegre PTZ kamera AW-UE160W/K’yı duyurdu. 2023 takvim yılının 1. çeyreğinde satışa sunulacaktır.

Bu yeni amiral gemisi modeli, serbestçe konuma ve açılı olarak ayarlanabilen bir PTZ kameranın esnekliğini, yayın endüstrisinde kullanılan bir Sistem Kamerasının işlevselliğiyle birleştirerek daha benzersiz ve yeni görsel ifade sağlar. F14 / 2.000 LX 4’ün olağanüstü yüksek hassasiyeti ve Yüksek Bve genişlikte NDI®6 özelliğinin yanı sıra AW-UE160, basit bir yazılım seçeneğiyle sunulan SMPTE ST2110’u destekleyen ilk kompakt PTZ kameradır.

AW-UE160W/K, sistem kameraları ve PTZ kameraların güçlü yönlerini birleştiren sektörün ilk ürünüdür. Ayrıca, çeşitli çekim yöntemleri kullanılarak ifade edilebilen benzersiz video efektleriyle endüstrinin en üst düzey sinematografisine sahiptir. Çok sayıda yeni işlev, izleyicilere benzeri görülmemiş bir perspektiften sürükleyici görüntüler de dahil olmak üzere yeni deneyimler sunar.

Ana Özellikler (Temel Özellikler)

Tavizsiz çekim performansı ve çalışabilirlik.

Bir stüdyo kamerasına eşdeğer F14 / 2.000 LX 4’ün yüksek hassasiyetine ve LUMIX’te bulunan en yeni nesil görüntü işlemeye ek olarak, AW-UE160, yüksek hızlı odaklama sağlayan ve hızlı hareket eden nesneleri çekmek için kullanılabilen yeni geliştirilmiş bir faz algılamalı otomatik odaklama (PDAF) ile donatılmıştır. Yeni PTZ, yeni PTZ mekanizması, 20x optik yakınlaştırma ve hibrit görüntü sabitleme dahil olmak üzere yüksek hassasiyetli video prodüksiyonuna olanak tanıyan çeşitli özelliklerle donatılmıştır.

Çeşitli çekim yöntemleri ve fonksiyonları ile yeni nesil video prodüksiyonu gerçekleştirin.

AW-UE160, yayın endüstrisi için bir IP iletim standardı olan SMPTE ST2110 3’ü ve 5G mobil yönlendirici (USB tethering üzerinden) ile kablosuz iletimi destekleyen ilk PTZ kamera2’dir. Dönüş girişi5’i ve sistem kameralarıyla kombine çalışma için gerekli olan sarı renkte de aydınlatılabilen bir arka uyarı sinyali lambasını destekler. Buna ek olarak, tek bir kamera ile birden fazla açılı video çıkışı ve SDI/HDMI’dan 2x yüksek hızlı çıkış (HD) yapabilen kırpma yakınlaştırma işlevi ile donatılmıştır.

Kullanım kolaylığı ve çok yönlülük, sahada çekim yapmanın stresini azaltır.

Çeşitli arabirimler ve protokoller için destek (SMPTE ST2110, Yüksek Bve genişlik NDI 6, NDI®®| HX6, SRT, FreeD, RTMP/RTMPS, vb.) kamerayı mevcut sistemlere sokma yükünü azaltır. E ven çıkış aynı anda birden fazla terminalden gerçekleştiriliyorsa, video çıkışında herhangi bir kısıtlama yoktur, bu nedenle 4K’da simulcast işlemi mümkündür. Sahne dosyaları, renk matrisi kontrolü, Panasonic’in ücretsiz indirilebilen yazılım seçenekleri ve birden fazla kameranın toplu yönetimi için Uzaktan İşletim Paneli (ROP) desteği, sistem kameralarıyla karma çalışmayı daha da kolaylaştırır. Ek olarak, dalga formu görüntüleme işlevi ve yatay seviye göstergesi görüntüleme işlevi, görüntüyü ayarlama ve ayarlama yükünü azaltır.

Panasonic AW-UE160W/K PTZ fotoğraf makinesi hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/aw-ue160

1 Ekim 2022 itibariyle.
2 Ekim 2022 itibariyle. Araştırmamıza göre.
3 SMPTE ST2110 işlevini kullanmak için, ayrı olarak satılan isteğe bağlı SMPTE ST2110 uyumlu yazılım anahtarı AW-SFU60 ile etkinleştirme gerekir.
4 Normal mod seçildiğinde, F11/2.000lx.
5 Geri dönüş video görüntüleme işlevini kullanarak bir sistem oluşturmak için SMPTE ST2110 işlevini kullanmak gerekir.
6 NDI®, NewTek, Inc. tarafından geliştirilen ve IP video prodüksiyon iş akışını destekleyen yeni bir protokoldür. NDI®, NewTek, Inc.’in Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Bu örnekte NDI, yüksek bant genişliği NDI,®® NDI® ile düşük gecikme süresini belirtmek için kullanılır| HX, yüksek verimliliğe sahip düşük bant genişliği NDI’sını® belirtmek için kullanılır| HX.

Panasonic Group Hakkında
Dünya çapında tüketici elektroniği, konut, otomotiv, endüstri, iletişim ve enerji sektörlerinde geniş kapsamlı uygulamalar için yenilikçi teknolojiler ve çözümler geliştirme konusunda küresel bir lider olan Panasonic Grubu, 1 Nisan 2022 tarihinde bir holding şirketi olarak hizmet veren Panasonic Holdings Corporation ve çatısı altında konumlanan sekiz şirket ile faaliyet gösteren bir şirket sistemine geçti. 1918 yılında kurulan Grup, kendini insanların ve toplumun refahını artırmaya adamıştır. Ayrıca, bugünün dünyası için yeni değerler yaratmak ve sürdürülebilir çözümler sunmak için uygulanan kuruluş ilkelerine göre faaliyetlerini yürütmektedir. Grup, 31 Mart 2022 tarihinde sona eren yıl için 56,40 milyar Euro (7.388,8 milyar yen) konsolide net satış bildirdi. Kendini insanların refahını iyileştirmeye adamış olan Panasonic Grubu, En İyi Şekilde Yaşamanıza yardımcı olmak için üstün ürünler ve hizmetler sunmak adına birleşmiştir. Panasonic Group hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://holdings.panasonic/global/

Panasonic Connect Europe GmbH Hakkında
Faaliyetlerine 1 Ekim 2021 tarihinde başlayan Panasonic Connect Europe, B2B odaklı ve çevik yeni bir organizasyon oluşturdu.400’den fazla çalışanı ve CEO Hiroyuki Nishiuma liderliğindeki işletme, tümü İş Değiştirme, Gelişmiş Toplum ve Yarına Bağlanma vizyonunu sunmak için tasarlanmış yenilikçi ürünler ve entegre sistem ve hizmetlerle müşterilerinin başarısına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Merkezi Wiesbaden’de bulunan Panasonic Connect Europe, aşağıdaki iş birimlerinden oluşur:

Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, iş tabletleri ve elde kullanılan cihazlar yelpazesiyle mobil çalışanların üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olan Mobil Çözümler İş Birimi
Yüksek parlaklık ve güvenilirlik özelliğine sahip bir dizi projektörün yanı sıra yüksek kaliteli ekranlar sunan Görsel Sistem Çözümleri ile ile canlı etkinlik çekimi, spor prodüksiyonu, televizyon ve xR stüdyoları için yaygın olarak kullanılan PTZ ve sistem kameraları, kayıt özelliği olan kameralar, Kairos IT/IP platformu, anahtarlayıcılar ve robotik çözümlerden oluşan uçtan uca bir portföyden Akıllı Canlı Prodüksiyon çözümleri sunan Broadcast & ProAV’yi bünyesinde barındıran Medya Eğlence İş Birimi.
İş ve Endüstri Çözümleri, benzersiz Gemba Süreç İnovasyonu yaklaşımını kullanarak Perakende, Lojistik ve Üretim odaklı özel teknoloji çözümleri sunuyor. Operasyonel verimliliği artırmak ve müşteri deneyimini geliştirmek için tasarlanmış olup işletmelerin her gün en iyi performansı sergilemelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Amacı, operasyonel verimliliği artırmak ve müşteri deneyimini geliştirmek, işletmelerin her gün en iyi şekilde performans göstermelerine yardımcı olmaktır.
Panasonic Factory Solutions Europe, elektronik üretim çözümleri, robot ve kaynak sistemleri ve yazılım çözümleri mühendisliği dahil olmak üzere çok çeşitli otomatik çözümlerle akıllı fabrikaları gerçeğe dönüştürmeye yardımcı oluyor.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/products-and-accessories/broadcast-and-proav