DenizBank’tan Wildcats ile esporun geleceğine güçlü destek

DenizBank, sporun gelişimi ve geniş kitlelere ulaşması için uzun yıllardır farklı dallarda sunduğu desteği, dünya çapında 456 milyon sporcu ve 2.5 milyardan fazla insana hitap eden espor alanına genişleterek, Türkiye’nin ilk profesyonel espor kulübü Wildcats’in ana sponsoru oldu.

DenizBank, sporun gelişimi ve geniş kitlelere ulaşması için uzun yıllardır farklı dallarda sunduğu desteği, dünya çapında 456 milyon sporcu ve 2.5 milyardan fazla insana hitap eden espor alanına genişleterek, Türkiye’nin ilk profesyonel espor kulübü Wildcats’in ana sponsoru oldu.
486 esporcu, 26 teknik personel ve 16 kişilik iletişim ekibi ile dünyanın en büyük espor kulübü olan Wildcats, yeni sezonda DenizBank İstanbul Wildcats ismiyle maçlara çıkacak. DenizBank İstanbul Wildcats, espor alanında 33 ayrı branşta, 45 takımla mücadele ediyor.
“Espor ekosisteminin gelişimini destekliyoruz”
Sporu kapsayıcı bir vizyonla, farklı branşlarda desteklemeyi ilk günden itibaren önemsediklerini belirten DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “DenizBank olarak kuruluşumuzdan bu yana ülkemize, insanımıza, kısacası geleceğimize katkı yapacak tüm girişimlerin yanında olduk. Uzun yıllar, Türk sporuna en büyük finansmanı sağlamış bir banka olarak, spor endüstrisinin dijitalleşmesi ve oyun sektörüyle entegrasyonu konusunu yakından takip ediyoruz. 2020’den itibaren de giderek daha büyük kitleleri peşinden sürüklediğini gördüğümüz espor ekosisteminin gelişimini aynı anlayışla destekliyoruz. Bu alanda ciddi başarılar elde eden Wildcats’e mobil cüzdan uygulamamız fastPay ile başlayan desteğimiz, önümüzdeki dönemde DenizBank adıyla devam edecek. Hem ülkemizde hem dünya çapındaki başarılarını gururla takip ettiğimiz DenizBank İstanbul Wildcats’in destekçisi olmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
“DenizBank ile beraber şampiyonluklarla dolu maceramızı sürdürüyoruz”

DenizBank İstanbul Wildcats adına Orlando Carlo Calumeno ise “İstanbul Wildcats 2006 yılında Türkiye’de kurulan ilk espor kulübü olarak son yıllarda yaşadığı agresif büyüme ve başarıları değerli sponsorlarına ve özellikle DenizBank’a borçludur. Sayın Hakan Ateş’in genel olarak spora olumlu bakışı ve espor ekosisteminin önemini ilk fark edenlerden olması vesilesi ile Wildcats ve DenizBank arasında giderek büyüyen sinerji artarak devam etmektedir. Dünyanın en büyük espor kulübü olarak Türkiye ve yurt dışında ülkemizi gururla temsil ederek yaşanmamış başarılara imza atmaktan duyduğumuz haz, tüm branşlarda ve oyunlarda sadece Türk oyuncularımızla oynama özelliğimiz ile pekişmektedir. Kadın ve Türk tüm esporculara pozitif ayrımcılık yapmayı ilke edinen Wildcats, başarılar, şampiyonluklar ve kupalarla dolu macerasına devam edecektir. Kaptan-ı Deryamız DenizBank ile yolculuğumuz, sürprizler ve ilklerle sürecektir” dedi.

DenizBank İstanbul Wildcats Hakkında

2006 yılında kurulan, Türkiye’nin ilk profesyonel espor kulübü HWA, 2018 yılında yenilenme süreciyle İstanbul Wildcats adını aldı. 2020’de, DenizBank’ın yenilikçi ürünü fastPay, İstanbul Wildcats’in sponsoru oldu. 2022 itibarıyla DenizBank İstanbul Wildcats ismini alan kulüp, Türk espor’u için hem akademi hem ekol olma misyonunu sürdürüyor.
2021 yılında tüm branşlarda 120’den fazla kupa kazanarak dünya rekoruna imza atan, 9 Nisan 2022’de ise League of Legends Türkiye şampiyonluğunu ilan ederek Kış Mevsimi Kupası’nı ikinci kez müzesine taşıyan DenizBank İstanbul Wildcats; 10-29 Mayıs tarihlerinde Güney Kore’nin Busan şehrinde gerçekleşen 2022 MSI’da (Mid-Season Invitational) ülkemizi temsil etti.
PUBG Mobile Pro League Turkey Spring 2022 liginde Türkiye Şampiyonluğunu kazanan Wildcats, Rainbow Six:Siege takımıyla da EU REH Cup #5 şampiyonu olmayı başardı.