Dijital kimlik doğrulama, Metaverse’ün yükselişiyle daha da önemli hale gelecek

Oyun oynama, sosyalleşme, alışveriş yapma, öğrenme ve etkinliğe katılma gibi imkanları sayesinde Metaverse’teki gelişmeler pek çok kişi tarafından takip ediliyor. Dünyanın önde gelen dijital kimlik doğrulama şirketi OCR Labs, sanal avatarları oluştururken kilit rol oynayacak olan dijital kimlik doğrulama imkanı sayesinde Metaverse kullanıcılarının kendilerini güvende hissedeceğine dikkat çekiyor. Dijital kimlik doğrulama alanında lider şirketlerden OCR Labs, popülerliği…

Oyun oynama, sosyalleşme, alışveriş yapma, öğrenme ve etkinliğe katılma gibi imkanları sayesinde Metaverse’teki gelişmeler pek çok kişi tarafından takip ediliyor. Dünyanın önde gelen dijital kimlik doğrulama şirketi OCR Labs, sanal avatarları oluştururken kilit rol oynayacak olan dijital kimlik doğrulama imkanı sayesinde Metaverse kullanıcılarının kendilerini güvende hissedeceğine dikkat çekiyor.

Dijital kimlik doğrulama alanında lider şirketlerden OCR Labs, popülerliği gün geçtikçe artan Metaverse’te dijital kimlik doğrulamasının rolü hakkında bilgiler paylaşıyor.

Metaverse’te yer alabilmeleri ve imkanlarından faydalanabilmeleri için kullanıcıların dijital avatarlarını oluşturması gerekiyor. Bunun için de gerçek dünyada bir kimliklerinin olduğunu doğrulamaları ve avatarlarının gerçek sahibi olduklarını gösterebilmeleri çok önemli. Bu yüzden Metaverse’ün herkes için güvenli bir ortam olabilmesi için şirketlerin ihtiyaç duyduğu desteği sadece alanının en iyisi kimlik doğrulama sistemleri sağlayabiliyor.

Yakın geçmişte kripto paralar ve NFT’ler siber saldırganlar için ilgi çekici bir hedef haline geldi. Metaverse de eşyaların ve hizmetlerin kripto paralar ve NFT’ler üzerinden elde edilebileceği bir ortam olma yolunda ilerliyor. Bu doğrultuda kimlik doğrulama çözümlerinin, dış görünüşlerin özelleştirebileceği Metaverse’ün güvenli bir alan olmasına yardımcı olacağı değerlendiriliyor.

OCR Labs Uluslararası Genel Müdürü Russ Cohn, konuyla ilgili şunları söylüyor: “IDC’ye göre Metaverse’ün 2025’e kadar 36 milyar dolar değere ulaşması bekleniyor ve bu sırada kişilerin yarattığı dijital suretler de kimliklere yeni bir katman ekliyor. Kimlik doğrulama süreci halihazırda pek çok fayda sağlıyor ancak Metaverse ile çok daha kritik bir öneme sahip olacak. OCR Labs olarak çözümlerimiz 230 bölgede, 142’den fazla dilde ve dizgide 16.000’den fazla kimlik belgesini başarıyla tanımlayabiliyor. OCR Labs olarak dünyayı Metaverse’e geçiş yaparken desteklemeye ve avatar sahiplerinin kendilerini doğrulamasına yardımcı olmaya hazırız. Çözümlerimiz sayesinde kimse dolandırıcı faaliyetlerde bulunmak amacıyla gerçek kimliğini gizleyemeyecek.”

OCR Labs hakkında
Teknoloji aracılığıyla kullanıcı doğrulamasını zahmetsiz hale getirmeye odaklanan OCR Labs, sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlarken kullanıcıları kimlik sahtekarlığından koruyan akıllı araçlar oluşturmaktadır. Müşterileri için kimlik doğrulama yükünü ortadan kaldırmaya odaklanan OCR Labs, böylece müşterilerinin uyumluluk ve operasyonel genel giderler olmadan işlerini ölçeklendirmeye odaklanabilmesini sağlamaktadır.

OCR Labs, gerçek kullanıcıların süreçlerini hızlandırmak ve dolandırıcıların bir adım önünde olmak için gelişmiş görüntü analizi ve derin öğrenme teknolojisini kullanmaktadır. OCR Labs, kullanıcılarını dünyanın her yerinden yalnızca kimlikleri ve akıllı telefonlarıyla saniyeler içinde güvenli bir şekilde doğrulayabilmektedir. 230’dan fazla ülkede 16.000’den fazla belgeyi doğrulayan OCR Labs, bu alanda diğer tüm kimlik doğrulama sağlayıcılarının önünde yer almaktadır.

Şirketin doğrulama çözümü Westpac, Avustralya Hükümeti, Vodafone, ZIP, BMW ve ANZ gibi girişimlerden küresel kuruluşlara kadar her ölçekteki şirket tarafından kullanılmaktadır. 2018 yılında Avustralya’da kurulan OCR Labs’ın genel merkezi Londra, İngiltere’dedir ve yakında Avustralya, Türkiye ve Kuzey Amerika’daki ofisleri açılacaktır.

OCR Labs’ın Sertifikaları
OCR Labs, Kimlik Hizmeti Sağlayıcı olarak Avustralya TDIF akreditasyonu, SOC Type 1 & 2 ve ISO 27001, 27017, 27018, 27701, 29100, 22301, (PAD seviye 1 ve 2’yi kapsayan) 30107-3, 19795 ve 9001 gibi en katı gizlilik, veri koruma, güvenlik, esneklik standartlarını ve küresel dijital kimlik güven çerçevelerini karşılamaktadır. OCR Labs, gerçek ve sahte kişilerin tespiti için dünya çapında 1. sıradadır.