Emel Anne: “Gerekli izin sürecimiz henüz sonuçlanmadığı için İstanbul Maratonu’nda kampanya açamıyoruz”

ALİKEV bu sene de İstanbul Maratonu’nda kampanya düzenleyemiyor Ali İsmail Korkmaz’ın yarım kalan düşlerini hayata geçirmek üzere kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Hatay Valiliği’ne yapmış olduğu izin başvurusuna henüz cevap alamaması nedeniyle 6 Kasım’da gerçekleşecek İstanbul Maratonu’nda yardım kampanyası düzenleyemiyor. 2020 Aralık ayında yürürlüğe giren “Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun”…

ALİKEV bu sene de İstanbul Maratonu’nda kampanya düzenleyemiyor

Ali İsmail Korkmaz’ın yarım kalan düşlerini hayata geçirmek üzere kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Hatay Valiliği’ne yapmış olduğu izin başvurusuna henüz cevap alamaması nedeniyle 6 Kasım’da gerçekleşecek İstanbul Maratonu’nda yardım kampanyası düzenleyemiyor.

2020 Aralık ayında yürürlüğe giren “Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun” ve bu kanun kapsamında “Dernekler Kanunu ve Yardım Toplama Kanunu”nda yapılan değişikliklerin ardından sivil toplum kuruluşları için yardım kampanyası düzenlemek zorlaştı.

Ali İsmail Korkmaz’ın “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıkan ALİKEV, İstanbul Maratonu’nda yardım toplamak için Hatay Valiliği’ne yapmış olduğu başvuruya henüz cevap alamadığı için bağış kampanyası açamıyor.

“Bizi yalnız bırakmayan gönüllülerimizle gençlerin eğitim hayatına destek olmaya devam edeceğiz”
Online veya kitlesel bağış kampanyaları için Valilik tarafından verilmesi gereken izin sürecinin henüz sonuçlanmadığını söyleyen Emel Anne, “Hatay Valiliği’ne yapmış olduğumuz izin başvurumuza, İstanbul Maratonu’na iki gün kalmasına rağmen henüz cevap alamadık. Bu yüzden geçen sene de olduğu gibi ALİKEV olarak, bu sene de İstanbul Maratonu’nda bağış kampanyası açmama kararı aldık. Ali İsmail Korkmaz bursuyla eğitim hayatına devam eden 250 öğrencimiz için kampanya yapamasak da kurulduğumuz günden bu yana bizi yalnız bırakmayan gönüllülerimiz ve bağışçılarımızla gençlerin eğitim hayatına destek olmaya devam edebileceğimizi biliyoruz” dedi.

“İstanbul Maratonu Halk Koşusuna katılacağız”
Maratonda kampanya açmasalar da İstanbul Maratonu’nun bir kampanyadan çok daha fazlası olduğuna inandıklarını dile getiren Emel Anne, “İstanbul Maratonu, Ali İsmail Korkmaz Bursu ve bu burs desteğiyle okuyan öğrenciler için çok önemli bir kaynak olsa da bundan daha fazlası. Her sene yüzlerce gönüllümüz ve destekçimizle yan yana gelmek ve Ali İsmail’in düşlerindeki özgür ve adil dünya için dayanışmayı ve umudu büyütmek, ortak bir hayal için beraber yürümek demek. Bu yüzden bu sene de ALİKEV olarak İstanbul Maratonu Halk Koşusuna katılacak, tüm destekçilerimizle birlikte dayanışmayı ve umudu büyütmek için köprüyü hep beraber geçeceğiz” ifadelerini kullandı.


Ali İsmail Korkmaz Vakfı Hakkında 
Ali İsmail; 2011 yılında, yani henüz 17 yaşındayken, “Toplum İçin Gençlik” isimli bir hareket başlatmış ve arkadaşlarını da örgütleyerek bu kapsamda birçok etkinlik yapmıştı. Yaptıkları ilk etkinlik okulun bahçesini temizlemek olan bu grup, daha sonra huzurevi ziyareti, engelliler için mavi kapak toplama, ilköğretim öğrencilerine okumayı sevdirme, imkânları kısıtlı olan köy okullarına kitap, kıyafet desteği gönderme gibi birçok etkinlik gerçekleştirdi. “Düşlerinde Özgür Dünya” olan Ali İsmail, bu düşlerini gerçekleştirmek için birçok faaliyet yapmıştı ve toplum için yenilerini yapmayı planlıyordu. Ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı, Ali İsmail’in yarım kalan “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıktı ve bu amaçla 2014 yılından bu yana faaliyetlerine devam ediyor. 
 www.alikev.org