Fortinet 2022 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Fortinet 2022 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı 2022 Üçüncü Çeyreğinde Öne Çıkanlar sonuçlar şöyle sıralanıyor: Ürün geliri geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 39 artışla 468,7 milyon dolara ulaştı. Bir önceki yıla göre yüzde 28 artışla 680,8 milyon dolar hizmet geliri elde edildi. Toplam gelir bir önceki yıla göre yüzde 33 artışla 1,15 milyar dolar olarak gerçekleşti. Faturalandırmalar, bir önceki yıla göre yüzde 33 artışla 1,41…

Fortinet 2022 Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı

2022 Üçüncü Çeyreğinde Öne Çıkanlar sonuçlar şöyle sıralanıyor:

Ürün geliri geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 39 artışla 468,7 milyon dolara ulaştı.
Bir önceki yıla göre yüzde 28 artışla 680,8 milyon dolar hizmet geliri elde edildi.
Toplam gelir bir önceki yıla göre yüzde 33 artışla 1,15 milyar dolar olarak gerçekleşti.
Faturalandırmalar, bir önceki yıla göre yüzde 33 artışla 1,41 milyar dolar oldu.
Ertelenmiş gelirler, bir önceki yıla göre yüzde 35 artışla 4,19 milyar dolar oldu.
GAAP faaliyet marjı yüzde 23,1 oldu.
GAAP dışı faaliyet marjı yüzde 28,3 olarak gerçekleşti.
Fortinet, şirketine atfedilebilen hisse başına GAAP seyreltilmiş net kar 0,292 dolar oldu.
Fortinet, şirketine atfedilebilen GAAP dışı seyreltilmiş hisse başına net kar 0,33 dolar oldu.
Faaliyetlerden elde edilen nakit akışı 483,0 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Serbest nakit akışı 395,2 milyon dolara ulaştı.
Hisse geri alımları için ödenen nakit 500,0 milyon dolar oldu.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde küresel bir lider olan Fortinet, 30 Eylül 2022’de sona eren üçüncü çeyreğe ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Fortinet Kurucu, Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Ken Xie, “Geniş ölçekli ve hızla büyüyen siber güvenlik sektöründe pazar payı kazanmaya devam ettik. Üçüncü çeyrekte %30’un üzerinde gerçekleşen gelir büyümesi, sektördeki büyüme oranlarını önemli ölçüde geride bıraktı. Fortinet’in gelecekteki büyümesi, güvenlik ve ağın yakınsaması, sektördeki satıcı ve ürün konsolidasyonu eğilimi, artan tehdit ortamı ve mevcut ve yeni müşteriler için hizmet sunmaya daha fazla odaklanılması ile sağlanacaktır.”

Fortinet hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT), insanları, cihazları ve verileri her yerde koruma misyonuyla hareket ederken güvenebilir bir dijital dünyayı mümkün kılmaktadır. Bu nedenle dünyanın en büyük şirketleri, servis sağlayıcıları ve devlet kurumları dijital yolculuklarını güvenli bir şekilde hızlandırmak için Fortinet’i tercih etmektedir. Fortinet Core Platform ve Platform Extension ürünleri, tüm dijital saldırı yüzeyinde kapsamlı, entegre ve otomatik korumalar sunarak veri merkezinden buluta ve ev ofisine kadar kritik cihazları, verileri, uygulamaları ve bağlantıları güvence altına alır. Fortinet’in Eğitim İlerleme Gündemi’nin bir girişimi olan Fortinet NSE Eğitim Enstitüsü, siber eğitim ve yeni kariyer fırsatlarını herkes için erişilebilir kılmak amacıyla sektördeki en büyük ve en geniş eğitim programlarından birini sunmaktadır.Daha fazla bilgi için https://www.fortinet.com, Fortinet Blog veya FortiGuard Labs.