Fortinet’in en son Yeni Nesil Güvenlik Duvarı hem yüksek düzeyli koruma hem de rakiplerine göre %80 daha az güç tüketimi sunuyor

Fortinet’in en son Yeni Nesil Güvenlik Duvarı hem yüksek düzeyli koruma hem de rakiplerine göre %80 daha az güç tüketimi sunuyor Yeni FortiGate 1000F serisi, Fortinet’in sürdürülebilir ürün inovasyonuna dair taahhüdünü daha da ileriye taşıyor, kurumsal veri merkezleri için yüksek düzeyde ölçeklenebilir korumanın yanısıra daha az güç, soğutma ve alan gereksinimi sunuyor. Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde lider Fortinet, Fortinet’in rakip…

Fortinet’in en son Yeni Nesil Güvenlik Duvarı hem yüksek düzeyli koruma hem de rakiplerine göre %80 daha az güç tüketimi sunuyor

Yeni FortiGate 1000F serisi, Fortinet’in sürdürülebilir ürün inovasyonuna dair taahhüdünü daha da ileriye taşıyor, kurumsal veri merkezleri için yüksek düzeyde ölçeklenebilir korumanın yanısıra daha az güç, soğutma ve alan gereksinimi sunuyor.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde lider Fortinet, Fortinet’in rakip çözümlere göre daha yüksek performans (yedi kattan fazla daha hızlı güvenlik duvarı verimi) ve daha düşük güç tüketimi (Gbps güvenlik duvarı verimi başına yüzde 83 daha az watt) sunan en yeni yeni nesil güvenlik duvarı (NGFW) serisi FortiGate 1000F’yi duyurdu.

John Maddison, Fortinet Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve CMO, “Sürdürülebilirlik uygulamalarının iyileştirilmesi, günümüzde kurumlar için en önemli iş kaygılarından biri ve bu da CIO’lar üzerinde BT altyapılarının karbon ayak izini azaltmaları için baskı oluşturuyor. Fortinet olarak ürünlerimizin performansını ve enerji verimliliğini artırma taahhüdümüzle kendi sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmaya ve müşterilerimizin de aynısını yapmasına yardımcı olmaya devam ediyoruz. Rakip çözümlere kıyasla daha yüksek performans ve daha düşük güç tüketimi sunan FortiGate 1000F serisi yeni nesil güvenlik duvarları Fortinet’in son örneği” dedi.

Veri merkezilerinde yüksek performanslı, sürdürülebilir ve tutarlı güvenlik
2022 Gartner® Ağ Güvenlik Duvarları için Kritik Yetenekler raporunda Kurumsal Veri Merkezi kullanım alanı için en yüksek puanı alan satıcı ve The Forrester Wave™: Enterprise Firewalls, Q4 2022 raporunda lider olan Fortinet, kurumsal veri merkezleri için en yeni NGFW olan FortiGate 1000F serisini tanıtıyor.

Yüksek performanslı güvenlik
Fortinet’in amaca yönelik SPU’ları, FortiGate 1000F’nin ortalama 7,4 kat daha fazla güvenlik duvarı verimi sunmasını sağlayarak kurumsal güvenliğin günümüz ağlarının hızına ayak uydurmasına yardımcı oluyor. FortiGate 1000F ayrıca sektör ortalamasından yaklaşık 7 kat daha yüksek IPsec VPN performansı ve 7 kat daha yüksek SSL inceleme verimi sunarak ağdaki kör noktaların ortadan kaldırılmasını ve kurumların darboğazlara yol açmadan açık metin ve şifreli ağ akışlarının tam görünürlüğüne sahip olmasını sağlıyor. Bu özellikler, görev açısından kritik verileri savunmak ve tehditleri ağa sızmadan önce hızla tespit edip durdurmak için yüksek performanslı veri merkezleri için kritik öneme sahip. Ayrıca FortiGate 1000F, sektör ortalamasından 2 kat daha yüksek tehdit koruma performansı ile IPS, Uygulama Kontrolü ve Zararlı Yazılım Koruması gibi kritik AI/ML destekli güvenlik hizmetlerini diğer hizmetlerden daha hızlı işliyor. Fortinet’in tüm FortiGate NGFW serisinde olduğu gibi FortiGate 1000F de kurumların bağlamsal, gelişen ağ ve güvenlik politikaları oluşturmalarını desteklemek için ağ trafiği üzerinde gelişmiş görünürlük ve kontrol sağlayarak güvenli dijital dönüşümü mümkün kılıyor.

Çevresel olarak sürdürülebilir güvenlik
FortiGate 1000F, Gbps güvenlik duvarı verimi başına yüzde 83 daha az watt ve Gbps IPsec VPN verimi başına yüzde 86 daha az watt gerektirerek müşterilerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor. FortiGate 1000F ayrıca diğer çözümlere göre daha az soğutma gerektiriyor ve rakip güvenlik duvarlarına kıyasla Gbps güvenlik duvarı verimi başına sadece yüzde 15 BTU/h üretiyor. Fortinet’in yüksek performanslı, düşük güçlü ağ güvenlik duvarları, işletmelerin iş ihtiyaçlarını karşılamak için daha az güvenlik duvarına ihtiyaç duyması anlamına geliyor ve veri merkezindeki alan ve soğutma maliyetlerini daha da azaltmaya yardımcı oluyor.

Tutarlı güvenlik
FortiGate 1000F, tüm form faktörleri ve uçlarda birleşik güvenlik ve yönetim çerçeveleri sağlayan, hibrit ortamları tutarlı ve koordineli bir şekilde destekleyen tek bir işletim sistemi olan FortiOS tarafından destekleniyor. FortiOS ile kurumlar her yerde geniş görünürlük, kritik güvenlik unsurları arasında sorunsuz entegrasyon ve birlikte çalışabilirlik ile granüler kontrol ve otomasyondan yararlanıyor. Buna, uygulamalara açık erişim sağlayan ve müşterilerin Sıfır Güven politikalarını uygulayan yerleşik bir ZTNA uygulama ağ geçidi ile Evrensel Sıfır Güven Ağ Erişimi (ZTNA) de dahil.

Tüm FortiGate yeni nesil güvenlik duvarları gibi FortiGate 1000F de FortiGuard Labs tarafından geliştirilen ve sürekli olarak iyileştirilen FortiGuard AI destekli Güvenlik Hizmetleri paketini içeriyor. Veri merkezindeki bilinen ve bilinmeyen tehditlere karşı gelişmiş, gerçek zamanlı koruma için müşteriler, yapay zeka destekli IPS ve anti-virüsün yanı sıra kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımlarının ağa girmesini engellemek için sektörün ilk in-line sandbox korumasından yararlanabiliyor. Kurumsal veri merkezleri, dosya tabanlı saldırı taktiklerini, kötü amaçlı yazılımları, yanal hareketleri, fidye yazılımlarını ve kimlik bilgisi tabanlı saldırıları izlemek ve bunlara karşı koruma sağlamak için bu hizmetlere güveniyor.

Ek kaynaklar

Fortinet’in sürdürülebilir ürün inovasyon taahhütleri hakkında daha fazla bilgi için blog sayfalarını okuyabilirsiniz.
FortiGuard Labs tehdit istihbaratı ve araştırması ile son dakika siber güvenlik saldırılarını azaltmak için zamanında adımlar sağlayan Outbreak Alerts hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Fortinet’in FortiGuard Security Services portföyü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Fortinet’in geniş siber farkındalık ve ürün eğitimini içeren ücretsiz siber güvenlik eğitimi girişimi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Fortinet Eğitim Enstitüsü, Fortinet Training Advancement Agenda (TAA)’nın bir parçası olarak, Network Security Expert (NSE) Certification, Academic Partner ve Education Outreach programları aracılığıyla eğitim ve sertifikasyon da sağlıyor.
Fortinet müşterilerinin kurumlarının güvenliğini nasıl sağladıkları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Fortinet’i Twitter, LinkedIn, Facebook ve Instagram’dan takip edebilir, blog ya da YouTube’da Fortinet’e abone olabilirsiniz.

Fortinet hakkında
İnsanları, cihazları ve verileri her yerde koruma misyonuyla faaliyet gösteren Fortinet, güvenilir bir dijital dünya yaratmayı mümkün kılmaktadır. Bu yüzden dünyanın en büyük şirketleri, hizmet sağlayıcıları ve kamu kurumları dijital dönüşümlerini güvenle hızlandırmak için Fortinet’i tercih etmektedir. Fortinet Security Fabric, tüm dijital saldırı zemininde kapsamlı, entegre ve otomatik koruma sunarak kritik cihazları, verileri, uygulamaları ve veri merkezi, bulut ve home ofis arasındaki bağlantıyı korumaktadır. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 595 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet’e güvenmektedir. Fortinet’in Training Advancement Agenda (TAA) inisiyatifinin bir parçası olan Fortinet NSE Eğitim Enstitüsü, herkesin siber eğitimlere erişebilmesi ve yeni kariyer fırsatlarını değerlendirebilmesi için sektördeki en büyük ve kapsamlı siber güvenlik eğitim programlarından birini sunmaktadır.