Geleceğe odaklanmak Ak Portföy’ü Liderliğe Taşıdı!

Ak Portföy, yönettiği 143 milyar TL’yi aşan varlık büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük portföy yönetimi şirketi oldu.

Ak Portföy, yönettiği 143 milyar TL’yi aşan varlık büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük portföy yönetimi şirketi oldu.
Ak Portföy Sermaye Piyasası Kurulu verilerine göre Temmuz 2022 itibarıyla yönettiği 143 milyar TL’yi aşan varlık büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük portföy yönetim şirketi oldu. Şirket yönettiği varlık büyüklüğüyle dünyada da ilk 500 arasında yerini aldı.
Ak Portföy’ün sektörde her alanda lider olduğunun altını çizen Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, “Gücümüzü ve enerjimizi, ülkemizin ve sermaye piyasalarımızın geleceğine inanmaktan ve yatırımcılarımızın ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştirme heyecanımızdan alıyoruz. Geleceğin inşasında sermaye piyasalarının rolü büyük önem taşıyor. Biz de bu doğrultuda, yatırımcılarımızın değişen ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlayan ve yenilikçi ürünlerle bu ihtiyaçları karşılayan bir kurum olarak dünya standartlarında yeni nesil ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Zaman içinde ülkemizde tasarruf sahiplerinin birçok yeni varlık sınıfına kolayca yatırım yapabilmesini mümkün kılan rakipsiz bir ürün gamı ve yatırım fonu çeşitliliği yarattık; sonuç olarak yönettiğimiz 143 milyar TL’yi aşan büyüklük ile Sermaye Piyasası Kurulu verilerine göre Türkiye’nin en büyüğü olmayı başardık. Bu tarihi başarıda en büyük paya sahip tüm çalışma arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Gücümüzü yatırımcılarımızdan alıyoruz.
Ak Portföy’ün kurulduğu günden bu yana ana misyonunun tasarruf sahiplerinin birikim ve yatırımlarına değer katarak, sermaye piyasalarının gelişimini ve derinleşmesini desteklemek olduğunun altını çizen Ersarı konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Biz temel stratejimizi yatırımcıların değişen ihtiyaç ve beklentilerini anlayan ve yenilikçi ürünlerle bu ihtiyaçları karşılayan bir şirket olmak olarak belirledik. Bu kapsamda, yerli ve ileri teknolojilerden, yenilenebilir enerjiye, sağlıktan turizme kadar ‘Yatırımın Geleceği’ çatısı altında farklı temalarda ürünler geliştirerek yatırımcılarımıza sunduk. Bu temaların yanı sıra Türkiye’nin ihracat gücüne yatırım yapan ilk ve tek yatırım fonu olma özelliği taşıyan Ak Portföy İhracatçı Şirketler Hisse Senedi Fonumuz, Türkiye’de ilk kez Ak Portföy tarafından kurulmuş olan GSYF’lerimiz ve benzeri birçok ürünümüz ile de ülkemizin potansiyeli yüksek seçilmiş şirketlerine yatırım yapma imkanı sunuyoruz. Sektörde her zaman ilkleri gerçekleştiren öncü bir kurum olarak, yatırımcılarımıza daha fazla katma değer yaratabilecek yeni ürün ve hizmetler geliştirmeye aynı heyecan ve sorumluluk duygusuyla devam edeceğiz.”