Her iki Amazon Türkiye satış ortağından biri, Amazon Türkiye’yi satış kanalı olarak başkalarına tavsiye ediliyor

Amazon Türkiye tarafından gerçekleştirilen “Amazon Türkiye Satış Ortakları Anketi” sonuçlarına göre amazon.com.tr üzerinde satış yapan satış ortaklarının yüzde 56’sı, Amazon Türkiye’yi bir satış kanalı olarak başkalarına tavsiye ediyor. Satış ortaklarına göre Amazon Türkiye, Amazon Lojistik (FBA) hizmeti, komisyon oranları, hizmet kalitesi, güvenilirliği ve e-ihracat imkanları ile fark yaratıyor. İSTANBUL – 30.06.2022 – Amazon Türkiye, sunduğu desteklerle…

Amazon Türkiye tarafından gerçekleştirilen “Amazon Türkiye Satış Ortakları Anketi” sonuçlarına göre amazon.com.tr üzerinde satış yapan satış ortaklarının yüzde 56’sı, Amazon Türkiye’yi bir satış kanalı olarak başkalarına tavsiye ediyor. Satış ortaklarına göre Amazon Türkiye, Amazon Lojistik (FBA) hizmeti, komisyon oranları, hizmet kalitesi, güvenilirliği ve e-ihracat imkanları ile fark yaratıyor.

İSTANBUL – 30.06.2022 – Amazon Türkiye, sunduğu desteklerle şirketlerin ve marka sahiplerinin işlerini daha da büyütmelerine yardımcı oluyor. Amazon Türkiye tarafından gerçekleştirilen ve halihazırda amazon.com.tr üzerinde satış yapan satış ortaklarının katıldığı “Amazon Türkiye Satış Ortakları Anketi” sonuçlarına göre Amazon Türkiye satış ortaklarının yüzde 56’sı, Amazon Türkiye’yi bir satış kanalı olarak başka satış ortaklarına tavsiye ediyor. Satış ortaklarının yüzde 66’sı ise Amazon Türkiye’nin Amazon Lojistik hizmeti, global ağı ile sunduğu e-ihracat imkanları, cazip komisyon oranları, hizmet kalitesi ve güvenilirliği ile kendileri için fark yaratığını belirtiyor. Bu doğrultuda satış ortaklarının yüzde 54’ü, önümüzdeki 3 yıl içerisinde Amazon ile satışlarını ve marka bilinirliğini daha da arttırmayı, Amazon’un sunduğu imkanlarla e-ihracata başlayarak dünya çapında faaliyet göstermeyi ve operasyonel yüklerini Amazon hizmetlerinden faydalanarak azaltmayı hedefliyor.

Amazon Türkiye satış ortaklarına özel %100’e varan satış komisyonu indirimi kampanyası
Amazon Türkiye, hayata geçirdiği yeni bir kampanya ile satış ortaklarına işlerini daha da büyütme fırsatı sunuyor. Kampanya kapsamında Amazon Türkiye satış ortakları, belirli bir süre için Amazon Lojistik ürünlerinde yapacakları satışlarda %100’e varan satış komisyonu indirimden faydalanacak. Böylelikle Amazon Türkiye üzerinde satış yapan işletmeler ve marka sahipleri ürünlerinin depolanmasını, paketlenmesini, gönderilmesini ve iade işlemlerini Amazon Lojistik’e bırakarak zamanlarını, işlerini büyütmek ve daha fazla müşteriye ulaşmak için kullanabilecek. Kampanyadan faydalanmak isteyen satış ortaklarının Amazon Lojistik envanterini, 5 Temmuz 2022’ye kadar lojistik merkezine almaları gerekiyor.

KOBİ’lere işlerini büyütmeleri için destekler
Dünya çapında Amazon’da satılan ürünlerin yarısından fazlası, çoğunluğu KOBİ’lerden oluşan satış ortaklarına ait. Amazon Türkiye, bünyesinde satış yapan KOBİ’lerin işlerini büyütebilmeleri için her zaman yenilikler yaparak onlara pek çok fırsat sunuyor:

Amazon Lojistik (FBA): Amazon Lojistik hizmetiyle Amazon Türkiye bünyesinde satış yapan KOBİ’ler ürünlerini anlaşmalı lojistik merkezlerimizde depoluyor ve Amazon, hazırlama, paketleme, hızlı teslimat ile gönderme süreçlerini onların adına yönetiyor ve bu siparişler için 7/24 müşteri hizmeti sağlıyor. Böylece kısıtlı kaynaklarla çalışan KOBİ’lerin işlerini büyütmelerini ve daha fazla müşteriye ulaşmalarını kolaylaştırıyor.
Prime etiketi: Amazon Türkiye satış ortaklarının Amazon Lojistik aracılığıyla sattığı ürünler otomatik olarak Amazon Prime hizmetinden faydalanıyor ve ürünleri Amazon.com.tr ve Amazon mobil uygulamasında daha görünür ve keşfedilebilir hale geliyor. Amazon Lojistik’ten faydalanan satış ortakları, müşterilere herhangi bir ek ücret ödemeden bedava ve hızlı teslimat ile ulaşma imkanı da yakalıyor.
Avrupa çapında satış: Amazon’un Avrupa’daki pazaryerleri aracılığıyla Avrupa’ya ihracat yapmak isteyen satış ortakları için sunduğu bir hizmet olarak öne çıkan Amazon Avrupa Lojistik Ağı sayesinde Amazon Avrupa pazaryerlerinden birinde hesabı olan ve Amazon Lojistik hizmetlerinden faydalanan satış ortakları, bir Avrupa ülkesindeki Amazon lojistik merkezinde depoladığı ürün envanterinden diğer Avrupa ülkelerindeki Amazon müşterilerinin siparişleri için de gönderim sağlayabiliyor.
Amazon Marka Kaydı: Ücretsiz olarak sunulan bu hizmet ile Amazon, tescilli bir ticari markası olan KOBİ’lerin fikri mülkiyetin korunmasına yardımcı oluyor.
Fikri Mülkiyet Hızlandırıcı (IP Accelerator): Amazon Türkiye’nin “IP Accelerator (Fikri Mülkiyet Hızlandırıcı)” programı, küçük ve orta ölçekli işletmeleri Türkiye’deki güvenilir fikri mülkiyet uzmanlarından oluşan bir ağla bir araya getiriyor ve KOBİ’lerin uzmanların sunduğu hizmetlere indirimli ücretler ile erişebilmelerini sağlıyor. Programa katılan işletmeler, ticari marka tescilleri düzenlenmeden önce Amazon’un marka koruma araçlarına da erişebiliyor.
Kolay fiyatlandırma: Amazon Türkiye’nin fiyatlandırma kuralları, tekliflerin belirli bir aralık içinde kalmasına yardımcı oluyor. Bu çözüm ile belirtilen teklif veya en düşük fiyatın değişmesi gibi durumlara karşılık fiyatlar otomatik olarak değişiyor.

Amazon Lojistik’te %100’e varan satış komisyonu indirimi kampanyası hakkında tüm detaylara buradan, KOBİ’lere sunulan hizmetler hakkında detaylı bilgilere ise buradan ulaşabilirsiniz.