HP, yeni Metal Jet S100 ile geleneksel üretimde ezber bozuyor

Metal Jet S100 3D baskı çözümü, yüksek kalitede parçalar sayesinde 3D baskılı metalleri seri üretime taşıyor. HP bu çözümle medikal, endüstriyel, tüketim malları ve otomotiv sektörlerindeki müşterilerin 3D metalleri ölçeklendirmesine yardımcı oluyor. HP ile işbirliği kuran ve sürdürülebilirlik, verimlilik gibi alanlarda dünya lideri Schneider Electric ise Metal Jet baskılı yeni parçalar tasarlayıp üreterek çığır açan uygulamalar geliştiriyor. HP, 2022 Uluslararası…

Metal Jet S100 3D baskı çözümü, yüksek kalitede parçalar sayesinde 3D baskılı metalleri seri üretime taşıyor.
HP bu çözümle medikal, endüstriyel, tüketim malları ve otomotiv sektörlerindeki müşterilerin 3D metalleri ölçeklendirmesine yardımcı oluyor. HP ile işbirliği kuran ve sürdürülebilirlik, verimlilik gibi alanlarda dünya lideri Schneider Electric ise Metal Jet baskılı yeni parçalar tasarlayıp üreterek çığır açan uygulamalar geliştiriyor.

HP, 2022 Uluslararası Üretim Teknolojisi Fuarı’nda (IMTS) Metal Jet S100 3D Baskı çözümünü duyurdu. Yenilikçi tasarımları ve ürünleri hızlandıran ve kaliteli parçaların büyük miktarlarda dijital olarak basılmasını sağlayan HP Metal Jet S100, sektörleri dönüştürüyor ve 3D metallerin seri üretime ölçeklendirilmesine yardımcı oluyor.

Dördüncü sanayi devriminin ilk aşamalarındayız. 3D baskının hızla büyümesi sayesinde tasarımlar hızlanırken süreç geliştirmeleri iyileşti. HP, sektörde öncü bir adım atarak işletmelerin bu süreçte yeteneklerini geliştirmelerine destek oluyor.İmalat sektörü son on yılda büyük bir evrim geçirdi ve şu anda yaklaşık 12 trilyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor[1] Dördüncü sanayi devriminin ilk aşamalarındayız. 3D baskının hızla büyümesi sayesinde tasarımlar hızlanırken süreç geliştirmeleri iyileşti. Şimdi ise HP, sektörde bir ilk olarak gerçek ölçek ekonomilerini hayata geçirme kabiliyetine öncülük ediyor.

Yeni HP Metal Jet S100
HP Metal Jet S100 hem yazılım hem de donanım alanında müşteri ve tasarıma yönelik uçtan uca tedarik zinciri çözümlerine odaklanarak küresel metal üretim sektörünün dijital anlamda yeniden keşfedilmesinin kapılarını açıyor.

Metal Jet S100, endüstriyel üretim kabiliyetleri, entegre iş akışı, abonelik ve hizmet çözümleri sunarak müşteriler için teknik ve ticari avantajlar sağlıyor. İş dönüşümü hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor. Modüler ürün, yapı birimlerinin dört farklı istasyon arasında hareket etmesini sağlayarak kullanıcıların seri metal üretimi için sürekli olarak büyük ölçekte üretim yapmasına olanak tanıyor.

HP Metal Jet teknolojisinin en önemli avantajları şöyle sıralanıyor:

İnovatif Yeni Tasarımlar: Metal parçaları hafifletmek veya birleştirmek için yeni geometriler, yoğunluk kontrolü ve tasarımlar 3D baskı ile mümkün olanın sınırlarını zorluyor.
Daha İyi Müşteri Ekonomisi: Parçaları oluşturmak için gereken işlem adımları kısalırken, el işçiliği veya karmaşıklıktan kaynaklanan maliyetler azalıyor ve tedarik zinciri boyunca verimlilik sağlanıyor.
Üretkenlikte Artış: Bağlayıcı püskürtme, üretkenliği on kat artırabiliyor ve noktasal işleme kıyasla katman katman işlemeye olanak tanıyor. İzotropik özellikler ayrıca işlem sonrası ve destek kaldırma gerektirmiyor ve metal tozlarının kullanımı da lazer tabanlı 3D baskı tozundan daha uygun maliyetlidir.
Parça Kalitesini Artıran Daha Yüksek Çözünürlük: HP baskı kafaları, geometriyi yeniden tanımlayarak ve yüksek çözünürlük ve sistem sağlamlığı sunarak onlarca yıllık endüstriyel termal inkjet teknolojisi gelişmelerinden yararlanıyor ve toplu 3D metal parçaları ticari üretim için uygun bir seçenek haline getiriyor.

Yenilikçi işbirliği, çığır açan uygulamalar
Yeni üretim uygulamaları, Metal Jet’in üretkenliğe katkısı, parça maliyetinin düşük olması ve olağanüstü kalite gibi avantajlarını vurguluyor.

HP şimdiden GKN, Parmatech, Cobra Golf, Legor Group ve Volkswagen gibi önde gelen iş ortakları ve müşterilerle güçlü bir ivme yakaladı. HP ayrıca hidrolik sistemler ve valflere odaklanan yenilikçi bir endüstriyel şirket olan Domin Digital Motion, gelişmiş rotasyonel motorlar geliştiren bir startup olan Lumenium ve Schneider Electric gibi dünya çapında yeni iş ortakları ve müşterilerle seri metal üretim fırsatları üzerinde işbirliği yapıyor.

Schneider Electric Kuzey Amerika Güç Ürünleri ve Sistemleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Michael Lotfy, “HP ile yaptığımız bu işbirliği sonucunda ortaya çıkan yeni olanaklar bizi heyecanlandırıyor. Sürekli olarak daha sürdürülebilir, çevik inovasyonların geliştirilmesini sağlayacak çözümlerin peşindeyiz. Ekiplerimiz HP Metal Jet’ten yararlanarak dijital üretim ve 3D baskının faydalarını gösteren kanıtlanmış bir kullanım örneği sundu. Sürdürülebilirlik ve Elektrik 4.0 ile ilgili çözümler arayan müşterilerimizin büyüyen taleplerini karşılayan daha birçok uygulamayı ortaya çıkarmayı dört gözle bekliyoruz” diyor.

Yeni HP Metal Jet S100 Çözümü hakkında buradan daha fazla bilgi edinilebiliyor.

HP hakkında  
HP Inc., düşünceli bir fikrin dünyayı değiştirme gücüne sahip olduğuna inanan bir teknoloji şirketidir. Kişisel sistemler, yazıcılar ve 3D baskı çözümlerinden oluşan ürün ve hizmet portföyü, bu fikirlerin hayata kazandırılmasına yardımcı olmaktadır. http://www.hp.com 

Schneider Electric hakkında
Schneider Electric’in amacı, herkesin enerji ve kaynaklarından en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak, bu doğrultuda onları güçlendirmek, ilerleme ve sürdürülebilirlik arasında köprü kurmaktır. Şirket bu amacı “Life Is On” sloganıyla özetlemektedir. Sürdürülebilirlik ve verimlilik alanlarında dijital ortak olma misyonunu benimseyen Schneider Electric evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve endüstriler için entegre şirket yönetimi sağlayarak, tüm yaşam döngüsü boyunca ürünleri, kontrolleri, yazılımları ve hizmetleri birbirine bağlayan uç noktadan buluta kadar dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini entegre ederek dijital dönüşümü yönlendirir. Küresel şirketlerin en yereli olan Schneider Electric, “Ortak Anlamlı Amaç”, “Kapsayıcı” ve “Güçlendirilmiş değerleri” konusunda tutkulu olan açık standartların ve ortaklık ekosistemlerinin savunucusudur. www.se.com

[1] https://www.contextworld.com/3d-printing-industry-sees-accelerating-five-year-26%25-cagr-materials-revenue-growth-as-annuity-streams-shift-to-manufacturing-aggregate-materials-revenue-accelerates-as-installed-base-of-industrial-and-professional-3d-printers-grows