IFS, Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) Yazılım Sağlayıcısı ULTIMO’yu satın alıyor

IFS, Hollanda merkezli bulut tabanlı Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) yazılım sağlayıcısı Ultimo Software Solutions’ı satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu. ULTIMO, SaaS EAM çözümlerinin eksiksiz, esnek ve yapılandırılabilir olmasıyla alanında güçlü itibarı ile tanınıyor.

IFS, Hollanda merkezli bulut tabanlı Kurumsal Varlık Yönetimi (EAM) yazılım sağlayıcısı Ultimo Software Solutions’ı satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu. ULTIMO, SaaS EAM çözümlerinin eksiksiz, esnek ve yapılandırılabilir olmasıyla alanında güçlü itibarı ile tanınıyor.

IFS, varlık yönetiminde derin ve köklü bir mirasa sahip, karmaşık ihtiyaçları olan ve varlıklarının verimliliğini kesintisiz yönetmek isteyen şirketlere uçtan uca ve sektörlere özel EAM yazılımı sağlıyor.

ULTIMO, IFS Cloud EAM çözümünü, hizmet verdikleri sektörlerde daha hızlı değer elde etme süresi, hızlı dağıtım ve kullanım kolaylığı ile yaygın olarak akredite edilmiş bir EAM çözümü sağlamada kanıtlanmış bir performansla tamamlıyor.

1988’de kurulan ULTIMO’nun müşteri kitlesi ağırlıklı olarak Avrupa’da yer alsa da ABD’de de müşterileri bulunuyor. Merkezi Hollanda’da bulunan şirketin 180 çalışanı ve aralarında Londra Gatwick Havaalanı, BASF, VTTI, Ravago, Vion Food Group, Argent Energy ve Hutchison Ports ECT Rotterdam’ın da bulunduğu 2000’den fazla müşterisi var.

IFS ve ULTIMO’nun birleşmesi, IFS’in karmaşık süreçleri olan veya hedef bir çözüme ihtiyaç duyan her şirkete hitap eden uçtan uca bulut EAM çözümleri sunabilen tek sağlayıcı olarak, rakiplerinden bir adım öne çıktığı anlamına geliyor.

“Bu satın alma IFS’i daha da güçlü benzersiz bir konuma getiriyor, çünkü artık pazardaki en eksiksiz EAM yeteneklerini sunuyoruz. ULTIMO’nun esnekliği ve yapılandırılabilirliği, IFS Cloud’un uçtan uca sunduğu çözümleri mükemmele taşıyor” diyen IFS CEO’su Darren Roos sözlerine şöyle devam etti: “Varlıkları ve ihtiyaç duydukları hizmetleri farklılaştırırcasına dönüştürerek müşterilerimizin Hizmet Anı hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak, IFS’in EAM’deki başarısının merkezinde yer alıyor ve bu, ULTIMO müşterilerinde de aynı şekilde yankı bulduğunu bildiğimiz bir şey.”

ULTIMO CEO’su Willem-Jan Scholten ise konuya ilişkin şunları söyledi: “ULTIMO’yu ana sektörlerimizde saygın bir Kurumsal Varlık Yönetimi yazılımı sağlayıcısı olarak başarıyla kurduğumuz için gurur duyuyorum. Pazar, olgunlaşmış durumda ve başarmamız gereken daha çok şey var. Bu nedenle IFS ailesinin bir parçası olmak, ortak hedeflerimizden daha da hızlı yararlanabileceğimiz anlamına geliyor. Artık sektörün bir numaralı EAM yazılımı sağlayıcısının bir parçası olarak, IFS’te değerlerimizi paylaşan ve ULTIMO’yu bu kadar özel kılan şeyleri –ürünümüz, müşterilerimiz, çalışanlarımız ve partnerlerimizle birlikte– bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyaç duyduğumuz desteği sağlayacak bir şirket.”

Bu ayın başlarında Gartner, IFS’i SAP, IBM, Infor ve Oracle’a kıyasla gelir bazında EAM pazarında %18’lik payla bir önceki yıla göre %29,1 büyüyerek 1. sıraya yerleştirdi. Ek olarak, IFS’in müşteri başarısına olan bağlılığı, Gartner Peer Insights’ın IFS’i ‘Müşterilerin Tercihi’ ödülüyle onurlandırmasıyla da tescillendi. Şirket söz konusu başarıyı, sektöre özel yeteneklere sahip ve birleştirilebilir teknolojiyi pazara sunmaya devam etmesinin müşteriler nezdinde bulduğu yankının kanıtı olarak görüyor.

Kurumsal Varlık Yönetimi IFS Cloud çözümleri: https://www.ifs.com/tr/solutions/enterprise-asset-management.

IFS, ULTIMO’nun devir sürecinin 2022’nin üçüncü çeyreğinde tamamlanmasını bekliyor.

IFS Hakkında
IFS, 1983 yılında İsveç’te kurulmuştur ve dünya genelinde 60 ülkede 80 ofiste faaliyet göstermektedir. 2004 yılında girdiği Türkiye pazarında ise bugün itibarıyla yaklaşık 750 şirkete ve 25 binden fazla kullanıcıya hizmet vermektedir. IFS, dünya genelinde üretim, dağıtım, servis ve bakım-onarım yapan şirketler için entegre Kurumsal İş Uygulamaları (ERP/EAM/FSM) sunar. Uzman olduğu sektörlerde hizmet verdiği şirketlerin, uçtan uca tüm ihtiyaçlarını yıllar içinde geliştirdiği uzman çözümler ile karşılamayı amaçlayan IFS, 4000’den fazla çalışanı ve büyüyen ekosistemi ile 10.000’den fazla müşteriye hizmet vermektedir. IFS, hizmet verilen şirketlerin dijital dönüşümün avantajlarından faydalanarak kaynaklarını en iyi şekilde kullanabilmesini ve sürdürülebilir başarılar kazanmasını hedefler. Kurumsal yazılım çözümlerimizin işletmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha ayrıntılı bilgi için ifs.com adresini ziyaret edin.

Ultimo Software Solutions Hakkında
Ultimo, orta ölçekli işletmeler için bir numaralı esnek Kurumsal Varlık Yönetimi bulut platformunu sağlar. Yazılım; üretim, sağlık, lojistik, altyapı ve kamu hizmetlerinde küresel olarak 2.000’den fazla müşteri tarafından kullanılmaktadır. Söz konusu sektörlerdeki müşterilere çalışma süresinin artırılması, maliyet yönetimi, ekipman ömrünün uzatılması, yasa ve yönetmeliklere uyumun kolaylaştırılması ve güvenli bir çalışma ortamının sağlanması gibi birçok avantaj sunar. Ultimo bu avantajları hızlı uygulama süreçleri, sorunsuz entegrasyon ve self-servis uygulama yönetimi sayesinde benzersiz bir yatırım getirisi ile sağlar. 1988’de kurulan şirketin, Hollanda, Belçika, Almanya ve İngiltere’de ofisleri vardır ve kapsamlı bir açık partner ekosistemi tarafından küresel olarak desteklenmektedir. www.ultimo.com