“KPMG & FINTR – Dijital Finansın Öncüleri” ödüllerine yoğun ilgi! Son başvuru tarihi uzatıldı

KPMG Türkiye ile Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği FINTR’nin güç birliği yaparak hayata geçirdiği “KPMG & FINTR – Dijital Finansın Öncüleri” ödül programına son başvuru tarihi gelen yoğun ilgi nedeniyle 16 Aralık’a kadar uzatıldı. KPMG Türkiye ile Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR), Türkiye’nin fintech ekosistemini destekleyerek finans ve teknolojiler bağlamında bölgedeki ve dünyadaki rolünü güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği…

"KPMG & FINTR – Dijital Finansın Öncüleri” ödüllerine yoğun ilgi! Son başvuru tarihi uzatıldı

KPMG Türkiye ile Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği FINTR’nin güç birliği yaparak hayata geçirdiği "KPMG & FINTR – Dijital Finansın Öncüleri” ödül programına son başvuru tarihi gelen yoğun ilgi nedeniyle 16 Aralık’a kadar uzatıldı.

KPMG Türkiye ile Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR), Türkiye’nin fintech ekosistemini destekleyerek finans ve teknolojiler bağlamında bölgedeki ve dünyadaki rolünü güçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği "KPMG & FINTR – Dijital Finansın Öncüleri” ödül programı büyük ilgi görüyor. Daha önce 9 Aralık olarak duyurulan son başvuru tarihi başvurularda yaşanan yoğun ilgi nedeniyle 16 Aralık’a kadar uzatıldı. Başvurunun ücretsiz olduğu ödül programı kapsamında, finans teknolojileri alanında yenilikçi ürünler veya hizmetler sunan bankalar ve girişimler, "İnovasyona En Açık Banka" ve "Globalleşmeye En Açık Fintech" ödüllerinin sahibi olacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan KPMG Türkiye Fintech ve Dijital Finans Lideri Sinem Cantürk; “Türkiye’de inovasyon ve finansın geleceği için yapılan çalışmalar çok değerli. Biz de bu yarışma ile dijital finansa yapılan yatırımlara dikkati çekmek istiyoruz. KPMG Global en son 2019’da ‘Fintech 100’ yarışmasını düzenlemişti. O yarışmaya Türkiye’den de 2 fintech göndermenin gururunu yaşamıştık. Ancak pandemi nedeniyle Fintech 100 yarışmasının devamı gelmediğinden KPMG Türkiye olarak biz inisiyatif kullanıp ekosistemdeki en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olan FINTR ile birlikte Türkiye özelinde bir yarışma düzenledik. Sektörde çok yoğun talep gördüğümüz için bütün paydaşların başvurularının yetişmesi adına süremizi bir hafta daha uzattık. 16 Aralık’a kadar bütün banka ve fintech’lerin başvurularını bekliyoruz.” dedi.

FINTR Yönetim Kurulu Başkanı Demet Zübeyiroğlu ise şu açıklamada bulundu: “Türkiye’nin tüm fintech dikeylerini ele alan en kapsamlı çatı derneği olarak çalışmalarımızla ekosistemde çok güzel bir sinerji oluşturduk. Şimdi bu sinerjiyi, 8 – 9 Şubat’ta Istanbul Fintech Week’te vereceğimiz bir ödülle taçlandırmak istiyoruz. Türkiye dijital finans alanında yeni çıkan yönetmeliklerle çok hızlı yol alan bir ülke ve fintech’lerin gelişim haritasında globalleşme, büyüme sürecinin en arzu edilen aşamalarından. Biz de bu programla yüksek potansiyelli adaylarımızı ön plana çıkarmak istiyoruz. Bunun için fintech alandaki çalışmalarıyla öncü KPMG Türkiye harika bir iş ortağı oldu. Yarışmamıza katılım için fintech’lerden çok yoğun bir talep var, katılmayanların en geç 16 Aralık’a kadar anketimizi doldurmasını öneriyorum.” yorumunda bulundu.

Kazananlar Istanbul Fintech Week (IFW) etkinliğinde açıklanacak
KPMG Türkiye Fintech ve Dijital Finans Lideri Sinem Cantürk, FINTR Yönetim Kurulu Başkanı Demet Zübeyiroğlu, CCW Teknoloji Yatırımları Kurucusu ve ŞirketOrtağım Melek Yatırım Ağı Yönetim Kurulu Üyesi Adem Duman, Bahçeşehir Üniversitesi Fintech Master Program Koordinatörü Dr. Bora Erdamar, Brighton Üniversitesi İşletme ve Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ceylan Onay ve İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. C. Coşkun Küçüközmen’den oluşan jürinin 19 Aralık 2022 – 20 Ocak 2023 tarihleri arasında yapacağı değerlendirmenin ardından kazananlar belli olacak. Ödüle layık görülen proje ve girişimler 8 – 9 Şubat 2023 tarihinde düzenlenecek Istanbul Fintech Week (IFW) etkinliğinde açıklanacak ve ödüller burada kendilerine takdim edilecek. Kazanan fintech’lere IFW’da kendilerini tanıtma imkânı sunulmasının yanında kitlesel fon toplamalarına da destek verilecek.

"İnovasyona En Açık Banka" kategorisi için bu linkten ve "Globalleşmeye En Açık Fintech" kategorisi için ise bu linkten başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

KPMG Hakkında
KPMG, geçmişi 1867 yılına dayanan, üye firmalar ağı sistemiyle 145 ülkede 236 binin üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Finansal hizmetler, tüketici ürünleri, otomotiv; endüstriyel sektörlerden gıda, perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya gibi pek çok sektöre danışmanlık hizmeti sağlıyor. KPMG Türkiye ise İstanbul merkez ofisinin yanı sıra Ankara, İzmir ve Bursa ofisleriyle, 1982 yılından beri yaklaşık 1.800 çalışanıyla her sektörden 4 binin üzerinde firmaya sektörler özelinde hizmet veriyor. 2020 yılında küresel ağın Lighthouse lisansını alarak yeni teknolojilerde dünyadaki mükemmeliyet merkezleri arasına giren KPMG Türkiye, müşterilerine değer yaratan çözümler sunuyor. Detaylı bilgi için www.kpmg.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği- FINTR Hakkında
2020 Şubat ayında kurulmuş olan Türkiye’nin ilk fintech derneği FINTR, 28 kurumsal, 40 girişimci üyesi ile Türkiye’de fintech ekosisteminin gelişmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bankacılık, sigortacılık, sermaye piyasaları, ödeme hizmetleri ve diğer finansal sektörlerde inovasyonun ve ileri teknoloji uygulamaların yaygınlaşmasına, çözümlerin ve girişimlerin sayısının artırılmasına, ulusal ve uluslararası işbirliklerinin geliştirilmesine ve ekosistemin büyütülmesine yönelik faaliyetleri bulunan FINTR, İstanbul’u ve Türkiye’yi EMEA bölgesinde (Avrupa – Ortadoğu – Afrika) finans ve teknoloji bağlamında referans noktası bir lokasyon ve hub olarak öne çıkarmayı; İstanbul’u yerli ve yabancı girişimler için çekim merkezine dönüştürerek İstanbul’da uluslararası bir inovasyon ekosistemi oluşturmayı hedefliyor. Detaylı bilgiyi www.fintr.org adresinden alabilirsiniz.