KPMG Türkiye ile Akuğur Hukuk Bürosu ve Danışmanlık, stratejik iş birliğine imza attı

Bu sene Türkiye’de 40. yılını kutlayan KPMG Türkiye ile sektörde 20 yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren Akuğur Hukuk Bürosu ve Danışmanlık, özellikle kurumsal finansman, yeniden yapılandırma, şirket birleşmeleri ve ortaklıkları ile arabuluculuk alanlarında deneyimlerini ve uzmanlıklarını bir araya getirecek. KPMG Türkiye ve Akuğur Hukuk Bürosu ve Akuğur Danışmanlık şirketleri arasında önemli bir stratejik iş birliği anlaşması imzalandı. Bu anlaşma…

Bu sene Türkiye’de 40. yılını kutlayan KPMG Türkiye ile sektörde 20 yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren Akuğur Hukuk Bürosu ve Danışmanlık, özellikle kurumsal finansman, yeniden yapılandırma, şirket birleşmeleri ve ortaklıkları ile arabuluculuk alanlarında deneyimlerini ve uzmanlıklarını bir araya getirecek.

KPMG Türkiye ve Akuğur Hukuk Bürosu ve Akuğur Danışmanlık şirketleri arasında önemli bir stratejik iş birliği anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile beraber KPMG Türkiye ve Akuğur öncelikle kurumsal finansman, yeniden yapılandırma, şirket birleşmeleri ve ortaklıkları ile arabuluculuk alanlarında olmak üzere danışmanlık hizmetleri için birlikte iş geliştirme ve proje yürütme faaliyetlerinde bulunacak. Bu sene Türkiye’de 40. yılını kutlayan KPMG Türkiye ile sektörde 20 yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren Akuğur deneyimlerini ve uzmanlıklarını bir araya getirecek.

Anlaşma ile ilgili açıklamada bulunan KPMG Türkiye Ülke Başkanı Murat Alsan, “KPMG Türkiye’nin danışmanlık hizmetleri her geçen gün hem uzmanlık alanları hem de sektörel deneyimleri ile zenginleşiyor. KPMG’nin global olarak üzerinde durduğu en temel büyüme tetikleyicilerinden birisi de sektöründe uzman firmalar ile iş birlikleri yapmak. KPMG Türkiye olarak da danışmanlık hizmetlerimizi müşterilerimize ulaştırırken Akuğur’un derin bilgi birikiminden ve Anadolu’ya yayılan zengin müşteri portföyünden faydalanmak istiyoruz. Dolayısıyla çok önem verdiğimiz bu iş birliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

KPMG Türkiye Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Müşfik Cantekinler ise şunları söyledi: ”Uzun yıllardır tanıdığımız ve beraber birçok kez iş yapma fırsatı bulduğumuz Akuğur ile iş ilişkimizi resmi bir çerçeveye oturtmak istedik ve geniş kapsamlı bir iş birliği anlaşması imzaladık. Türkiye’de danışmanlık işleri açısından çok önemli fırsatlar olduğunu düşünüyoruz. Yaptığımız bu iş birliği sayesinde KPMG olarak Akuğur ile beraber danışmanlık tarafında çok önemli işlere imza atacağımıza inanıyorum.”

Akuğur Hukuk Bürosu Yönetici Ortağı Mehmet Akuğur da “KPMG’nin uluslararası nitelikteki bilgi ve tecrübesini, ülkemizde bu iş birliği ile hukuk ve arabuluculuk alanlarına taşımaktan ve yeni hizmet alanları ve ürünleri geliştirmekten çok mutluyuz. KPMG – Akuğur iş birliğinin oluşturacağı sinerjinin ve katma değerin farkındalığı ile hukuk ve danışmanlık alanlarında hep birlikte ülkemizde büyük bir yeniliğe imza atacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Akuğur Danışmanlık Ortağı Yusuf Akuğur ise “KPMG ile yapmış olduğumuz bu iş birliği ile Anadolu’da yer alan şirketlerimize birleşme-devralma, finansman hizmetleri ve özellikle de aile şirketlerinin yapılandırılması alanlarında büyük bir potansiyeli hayata geçirme fırsatı sunacağız” dedi.

Fotoğraf Altı (Soldan Sağa): KPMG Türkiye Ülke Başkanı Murat Alsan, Akuğur Hukuk Bürosu Yönetici Ortağı Mehmet Akuğur, Akuğur Danışmanlık Ortağı Yusuf Akuğur ve KPMG Türkiye Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Müşfik Cantekinler.

KPMG Hakkında
KPMG, geçmişi 1867 yılına dayanan, üye firmalar ağı sistemiyle 145 ülkede 236 binin üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Finansal hizmetler, tüketici ürünleri, otomotiv; endüstriyel sektörlerden gıda, perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya gibi pek çok sektöre danışmanlık hizmeti sağlıyor. KPMG Türkiye ise İstanbul merkez ofisinin yanı sıra Ankara, İzmir ve Bursa ofisleriyle, 1982 yılından beri yaklaşık 1.700 çalışanıyla her sektörden 4 binin üzerinde firmaya sektörler özelinde hizmet veriyor. 2020 yılında küresel ağın Lighthouse lisansını alarak yeni teknolojilerde dünyadaki mükemmeliyet merkezleri arasına giren KPMG Türkiye, müşterilerine değer yaratan çözümler sunuyor. Detaylı bilgi için www.kpmg.com.tr adresine başvurabilirsiniz.