Nespresso bu sonbaharı, herkesin içini ısıtacak “Pumpkin Spice Cake” lezzetiyle karşılıyor

Nespresso’nun yeni lezzeti “Pumpkin Spice Cake Limited Edition”, baharat notalarına sarılmış, hafif tatlı balkabağı aroması ve Güney Amerika Arabikalarının yumuşak karışımıyla bu sonbaharın içeceği olmaya aday.

Nespresso’nun yeni lezzeti “Pumpkin Spice Cake Limited Edition”, baharat notalarına sarılmış, hafif tatlı balkabağı aroması ve Güney Amerika Arabikalarının yumuşak karışımıyla bu sonbaharın içeceği olmaya aday.

Nespresso’nun sonbahar dönemine özel olarak sınırlı sayıda ürettiği ve 1 Eylül itibarıyla satışa sunduğu “Pumpkin Spice Cake” herkesin içini ısıtacak mükemmel bir kahve keyfi sunuyor. Bu sezonun vazgeçilmezi olacak bu yeni Lungo kahve karışımı, balkabağının hafif tatlı tadı, karanfil, kakule ve tarçın aromaları ve Güney Amerika Arabikalarının yumuşak karışımıyla buluşarak baharatlı balkabağı keki lezzeti sunuyor.
Çift kavurma işlemi ile kavrulan kahvenin ilk kavrulma işlemi tahılımsı ve maltımsı notaları korumak için hafif derecede gerçekleştiriliyor. Brezilya ve Kolombiya kahve çekirdeklerinin kullanıldığı “Pumpkin Spice Cake” kahve çekirdeklerinin aromasını ortaya çıkarmak için biraz daha yoğun bir kavurma işleminden geçirilerek ikinci kavrulma tamamlanıyor. Ortaya çıkan mükemmel lezzet, çeşitli baharat ve balkabağı aromalarıyla buluşturuluyor ve tadına doyum olmayan tarçınlı, karanfili keki anımsatan bir lezzet oluşuyor.
İster sade ister sütle tüketilebilen “Pumpkin Spice Cake”, Cappuccino olarak hazırlandığında zencefil, karamel, bisküvi notalarıyla daha tatlımsı bir lezzet halini alıyor. Hatta bir miktar meyan kökü aroması da kendini gösteriyor. Bu şekilde tüketmek isteyenler 40 ml espressonun üzerine kendi damak zevklerine göre bir miktar süt ekleyebilirler.
Nespresso’nun sınırlı sayıda sunduğu yeni üyesine 1 Eylül itibarıyla Nespresso Boutique’leri ve www.nespresso.com.tr üzerinden ulaşılabilecek.
Nestlé Nespresso SA hakkında
Nestlé Nespresso SA, yüksek kaliteli porsiyon kahvelerde öncü ve referans noktasıdır. Şirket, sürdürülebilirlik uygulamalarını kahve çiftliklerinde ve bunları çevreleyen tabiatta hayata geçirebilmek için AAA Sürdürülebilir Kalite™ Programı ile 15 ülkede 120.000’i aşkın çiftçi ile birlikte çalışmaktadır. 2003 yılında, Yağmur Ormanı İttifakı (Rainforest Alliance) adlı STK ile işbirliği içinde hayata geçirilen program, üretilen kahvenin kalite ve verimliliğinin artırılmasına yardımcı olarak, yüksek kaliteli kahvenin sürdürülebilir şekilde tedarik edilmesini sağlamakta ve çiftçilerin ve toplumlarının geçim yollarını iyileştirmektedir.
2022 yılında Nespresso B Corp™ sertifikasını alarak, B Corp’un yüksek sosyal ve çevresel sorumluluk ve şeffaflık standartlarını karşılayan, 4.900 amaç odaklı işletmeden oluşan uluslararası topluluğun bir parçası oldu.
Merkezi İsviçre, Vevey’de bulunan Nespresso, 81 ülkede faaliyet gösteriyor ve 13.000’den fazla çalışanı bulunuyor. 2022 yılı itibariyle, 802 butikten oluşan küresel bir perakende ağını yönetmektedir. Daha fazla bilgi için Nespresso kurumsal web sitesini ziyaret edin: www.nestle-nespresso.com.