Onkoloji hastaları için yapay zeka destekli altyapısıyla alanında tek kuruluş olan Massive Bio, yeni yatırım turuna hazırlanıyor

Seri A turunu 9 milyon dolarla kapatan ve merkezi New York’ta bulunan Massive Bio, büyümesini sürdürmek üzere yeni yatırım turuna çıkıyor. Şirket, yeni turda 25-30 milyon dolar arası yatırım almayı hedefliyor.

Seri A turunu 9 milyon dolarla kapatan ve merkezi New York’ta bulunan Massive Bio, büyümesini sürdürmek üzere yeni yatırım turuna çıkıyor. Şirket, yeni turda 25-30 milyon dolar arası yatırım almayı hedefliyor.

Biyoteknoloji endüstrisinde onkoloji odaklı yapay zeka programına sahip tek şirket olan Massive Bio, dünyanın neresinde ve hangi ekonomik koşullarla yaşıyor olursa olsun kanser hastalarını klinik çalışmalarla buluşturan ve bunu da teknoloji, büyük veri ve servisi bir araya getirip saatler içinde gerçekleştiren tek şirket. Kanser hastaları kendi bilgilerini sisteme girdiğinde Massive Bio’nun yapay zeka algoritmaları, hastanın verileri ile en uygun tedavi yöntemini ve en yakın klinik araştırma merkezini eşleştiriyor.

Mayıs ayı sonunda Revo Capital ve PaigeAI Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Turnacıoğlu’nun ortak liderliği ve Alman Kalkınma Finansmanı Kurumu DEG – Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft mbH’nin ek katılımıyla gerçekleştirilen Seri A yatırım turunda 9 milyon dolar yatırım alan Massive Bio, şimdiye kadar katıldığı yatırım turlarından 15,8 milyon dolar toplamıştı. Şirketin Seri B turundaki yeni hedefi ise 25-30 milyon dolar.

Massive Bio Kurucu Ortağı ve CEO’su Dr. Selin Kurnaz, Seri A’dan gelen yatırımın, ağırlıklı olarak şirketin küresel operasyonlarını genişletmek, pazarlama faaliyetlerini yoğunlaştırmak ve büyük veri destekli yeni ürünler geliştirmek için kullanıldığını; Seri B turundan gelecek yatırımların ise organik ve inorganik büyüme seçenekleri ile mevcut pazarların ve ana faaliyet alanlarının optimizasyonuna odaklanarak daha fazla hastaya ulaşmak üzere kullanılacağını belirtti.

Massive Bio, özellikle ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Romanya, Polonya, İsrail, Yunanistan, Brezilya ve Türkiye’de ofisler, müşteriler veya ortaklıklar aracılığıyla 12 ülkede faaliyet gösteriyor ve kısa sürede faaliyet alanını 19 ülkeye çıkarmak istiyor. 1000’den fazla küresel klinik araştırma merkezi ve 26 ilaç şirketi ile iş ortaklığı bulunan Massive Bio’nun 74 çalışanı bulunuyor. Klinik araştırma eşleştirmelerinde 60 binden fazla hastaya ulaşan Massive Bio, 2021’de duyurduğu “100K Cancer Clinical Trial Singularity Program” ile 19 ülkeye yayılarak 100 bin kanser hastasına ulaşmayı hedefliyor.

Selin Kurnaz Kimdir?
Selin Kurnaz, Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdikten sonra eğitimini devam ettirmek için ABD’ye gitti. Türkiye’deki iki ana daldan sonra Michigan Üniversitesi’nde üç ayrı mühendislik derecesi alıp, Makina Mühendisliğinde doktora yaptı. Eğitiminin ardından ABD’de 10 yıl strateji, operasyon ve şirket alım satımı konusunda yönetici danışmanlığı yaptı. 2015 yılında Dr.Arturo Loaiza Bonilla ve Çağatay Çulcuoğlu ile birlikte Massive Bio’yu kurdu.

Massive Bio Hakkında
2015 yılında New York City’de kurulan Massive Bio, hastanın konumu ve/veya finansal durumu ne olursa olsun, dünyanın her yerindeki kanser hastaları için klinik çalışmalara erişim sağlamayı amaçlıyor. Massive Bio, klinik çalışmalara katılma konusundaki tıkanıklıkları çözerek sağlık sektörü için teknoloji destekli benzersiz bir hizmet ve büyük veri platformu sağlıyor. Massive Bio, kanser hastalarının yaşamlarını iyileştirmeye odaklanarak ilaç şirketlerine, sözleşmeli araştırma kuruluşlarına (CRO’lar) ve hastane ağlarına hizmet veriyor ve kurumsal müşterilerine onkolojiye özel veri odaklı hasta alımı, yer seçimi ve yapay zeka tabanlı deneme ön tarama hizmetleri sunuyor. Şirket, Next Generation Sequencing (NGS) (yeni nesil dizileme) diğer adı Massively Parallel Sequencing (büyük çaplı paralel dizileme) testi yoluyla kanser hastalarına doğru zamanda, uygun ölçekte ve kişiselleştirilmiş hizmet sunuyor.

Massive Bio dünyanın neresinde ve hangi ekonomik koşullarla yaşıyor olursa olsun kanser hastalarını klinik çalışmalarla buluşturan ve bunu da teknoloji, büyük veri ve servisi bir araya getirip saatler içinde gerçekleştiren tek şirket.

Massive Bio, Derin Öğrenme Klinik Çalışma Eşleştirme Sistemini (DLCTMS) geliştirmek ve karakterize etmek için Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü (NCI) tarafından bir SBIR sözleşmesi ile ödüllendirildi ve NCI tarafından finanse edilen tüm klinik çalışmalarda resmi eşleştirme ortağı oldu. Şirket ayrıca, MITRE ve Amerikan Kanser Derneği Kanser Eylem Ağı tarafından yönetilen Kanser Hastaları ve Sağlayıcıları için Entegre Deneme Eşleştirme ekibinin aktif bir katılımcısıdır. Massive Bio kuruluşundan bu yana 6,8 milyon dolarlık yatırım aldı. 12 ülkede 1000’den fazla küresel klinik araştırma merkezi ve 26 ilaç şirketi ile iş ortaklığı bulunan Massive Bio’nun 74 çalışanı bulunuyor. Klinik araştırma eşleştirmelerinde 33 binden fazla hastaya ulaşan Massive Bio, 2021’de duyurduğu “100K Cancer Clinical Trial Singularity Program” ile 19 ülkeye yayılarak 100 bin kanser hastasına ulaşmayı hedefliyor.