Özge Demirkol Bayraktar Lilly Türkiye Etik ve Uyum Direktörü oldu

Lilly’de Kuzeydoğu Afrika (NEA) Alliance (İş birliği) Finans Müdürü rolünde görev yapmakta olan Özge Demirkol Bayraktar, 1 Mayıs 2022 itibarı ile Lilly Türkiye Etik ve Uyum Direktörü oldu. Özge Demirkol Bayraktar, Lilly’ye 2014 yılında Satın Alma Lideri olarak katıldı. 2016-2018 yılları arasında Kıdemli Finansal Analist olarak ek sorumluluklar üstlenen Bayraktar, 2018’de kısa süreli görevlendirme kapsamında Güney Asya, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (SAMETA) Fiyatlandırma…

Lilly’de Kuzeydoğu Afrika (NEA) Alliance (İş birliği) Finans Müdürü rolünde görev yapmakta olan Özge Demirkol Bayraktar, 1 Mayıs 2022 itibarı ile Lilly Türkiye Etik ve Uyum Direktörü oldu.

Özge Demirkol Bayraktar, Lilly’ye 2014 yılında Satın Alma Lideri olarak katıldı. 2016-2018 yılları arasında Kıdemli Finansal Analist olarak ek sorumluluklar üstlenen Bayraktar, 2018’de kısa süreli görevlendirme kapsamında Güney Asya, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (SAMETA) Fiyatlandırma Müdürü olarak görev yaptı ve bu görevi başarıyla tamamladıktan sonra SAMETA Fiyatlandırma Müdürü rolüne terfi etti. 1 Mart 2021 tarihinden bu yana ise Lilly Kuzeydoğu Afrika (NEA) Alliance (İş birliği) Finans Müdürü olarak görev yapan Özge Demirkol Bayraktar, 1 Mayıs 2022 itibarıyla Lilly Türkiye Etik ve Uyum Direktörü olarak atandı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2010 yılında mezun olan Bayraktar, 2015-2017 yılları arasında Bilgi Üniversitesi MBA programında yüksek lisansını tamamladı. Bayraktar, Lilly’ye katılmadan önce L’Oréal ve Bosch’ta Satın Alma Uzmanı olarak görev yaptı.

Lilly İlaç Hakkında:

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD’de kurulmuş olan Lilly, 145 yıllık güçlü bir mirasa sahiptir. Dünya çapında 35.000’den fazla çalışanı olan Lilly’nin 7 ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 8.100 çalışanı ve 7 ülkede Ar-Ge merkezi bulunan Lilly, 55’ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir. Lilly, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, endokrinoloji (diyabet, osteoporoz), merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, dermatoloji (psoriasis, atopik dermatit, alopesi areata ), romatoloji (romatoid artrit, psöriyatik artrit, aksiyel spondiloartrit), migren ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünlerini Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır. www.lilly.com.tr , www.facebook.com/LillyTurkiye