Panasonic projektörler sanatın özgürleştirmesine yardımcı oluyor

Panasonic projektörler sanatı özgürleştirmeye yardımcı oluyor Frameless’ın başarısının merkezinde İnanılmaz 4K görüntüler, Ultra Kısa Yansıtma Açılı lensler ve projektör güvenilirliği yer alıyor. İngiltere’nin en büyük dijital sürükleyici sanat deneyimi olan Frameless’ın yaratıcıları, Londra’daki Marble Arch’taki 30.000 metrekarelik mekanda “sanatı özgür kılmak” için iddialı projelerini planlarken, projeksiyon teknolojisi için teknoloji ortağı…

Panasonic projektörler sanatı özgürleştirmeye yardımcı oluyor

Frameless’ın başarısının merkezinde İnanılmaz 4K görüntüler, Ultra Kısa Yansıtma Açılı lensler ve projektör güvenilirliği yer alıyor.

İngiltere’nin en büyük dijital sürükleyici sanat deneyimi olan Frameless’ın yaratıcıları, Londra’daki Marble Arch’taki 30.000 metrekarelik mekanda "sanatı özgür kılmak" için iddialı projelerini planlarken, projeksiyon teknolojisi için teknoloji ortağı seçimlerinin kritik olacağını biliyorlardı.

Bu noktada her yaştan ziyaretçiyi heyecanlandırmak ve ilham vermek için sürükleyici bir deneyim yaratmayı hedeflediler. Frameless, geleneksel sanat deneyimini yepyeni bir seviyeye yükseltmek için 50’den fazla son teknoloji ürünü projektör kullanacak ve 158 son teknoloji surround ses hoparlöründen çalınan nefes kesici klasik ve çağdaş müzik eşliğinde bir dizi müzik eşlik edecek.

Galerilerde görsel sonsuzluk efekti vermek için aynalar ve ayna folyosuna sarma projektörleri, ziyaretçileri neredeyse küresel bir kara, deniz veya şehir manzarasının kalbine yerleştirmek için altı taraflı projeksiyon kullanmak ve karanlık bir odada yarı saydam ekranlar kullanmak gibi çığır açan teknikler kullanıldı.

Rekabetçi testler
Frameless, piyasadaki en yeni projektörlerin yeteneklerini test etmek için entegrasyon ortağı, canlı etkinlikler ve sürükleyici deneyim uzmanı Creative Technology ile birlikte çalışarak önde gelen üç projektör üreticisiyle rekabetçi bir çekim düzenledi.

Frameless Teknolojiden Sorumlu Başkanı Simon Kentish, konuyla ilgili şunları söylüyor: "Projenin başarısı, sunduğumuz sürükleyici deneyimin kalitesine bağlı olacak. Panasonic 3 Çipli DLP projektörleri çalışırken gördüğümüzde, görüntü kalitesi ve güvenilirliğinde açık ara liderdiler."

Panasonic’in RQ22K ve RQ35K projektörlerindeki orijinal piksel dörtlü teknolojisi, 20000-30500 lümende çarpıcı 4K+ görseller üretti. Projektörler hem parlaklık hem de renk performansında homojenlik sunarak ve görüntülerin sorunsuz bir şekilde harmanlanmasını sağlayarak izleyiciyle bağlantıyı koparabilecek dikkat dağıtıcı unsurları veya lekeleri önlüyor.

Frameless, sürükleyici deneyime ek olarak yansıtılan görüntülerin videoda ve sosyal medya için fotoğraflarda kolayca yakalanmasını istedi. Simon Kentish, sözlerine şu şekilde devam ediyor: "Ziyaretçilerin yansıtılan muhteşem sanatın görüntülerini ve videolarını sosyal medyada paylaşma yeteneği önemli bir pazarlama düşüncesiydi. Projektörlerin çoğu iyi yakalamayan görüntüler üretti, ancak Panasonic projektör görüntüleri kamerada daha da iyi görünüyordu!"

Diğer önemli konu ise güvenilirlikti. Bir yıldan biraz fazla bir süredir mekan için bir inşaat süresi göz önünde bulundurulduğunda zamanlamalar sıkıydı. AV ekipmanının, mekanda hala çok fazla bina tozu varken kurulması gerekecekti. Bunun da ötesinde, mekanın yüksek profilli bir Londra cazibe merkezi için her gün muhteşem görüntüler sunmaya devam edecek projektörlere ihtiyacı vardı. Filtresiz tasarım ve toza dayanıklı optik sistem, yüksek performanslı soğutma sisteminin yanı sıra projektörlerin 20.000 saat gerçek bakım gerektirmeyen kullanım sunmasını sağlıyor.

Frameless ayrıca 10.000lm (MZ10k), 13000lm (MZ13k) ve 16000lm’de (MZ16k) uzun süreli parlaklık ve üstün renk performansı sunan Panasonic’in MZ16 projeksiyon serisini de kullanıyor. Bu 3LCD teknolojisi, canlı HD kalitesinde görüntüler sağlıyor ve uzun ömürlü parlaklık sağlamak için toz girişine karşı koruma sağlayan sıvı soğutmalı lazer diyotlar ve sızdırmaz fosfor tekerleği ile güvenilirlik oluşturuluyor.

Toplamda 50’den fazla Panasonic projektör kullanan cazibe merkezinin içindeki sanat projeksiyonları 479 milyon piksel, 1 milyon lümen parlaklık ve canlı renklerle sunuluyor. Sanat uzayın her santimine yayılıyor. Ziyaretçiler bir resme değil, resmin içindeki her fırça darbesiyle, her renk sıçramasıyla oluşan ilham verici anlara bakıyor. Dört sürükleyici ziyaretçi galerisinin yanı sıra kurumsal ve eğitim etkinliklerine adanmış beşinci bir galeride gerçekten çarpıcı görüntü kalitesi yaşayabiliyor.

Çevredeki inanılmaz sürükleyici efektleri oluşturmak için Panasonic Ultra Kısa Yansıtma Açılı (UST) lensler projektörlerin yüzde 80’inde kullanılıyor. Bu özel lensler, projektörlerin sürükleyici illüzyondan uzaklaşmamak ve gölge bırakmadan ziyaretçiyi çevrelemek için inanılmaz açılarda yansıtmak için tavanlara gizlenmesini sağlıyor.

Simon Kentish, "İçerik oluşturucular projektörlerin yeteneklerini sınırlarına kadar zorladı ve Panasonic projektörlerin ve periskop UST lenslerinin inanılmaz özellikleri, hem geniş (9 m yüksekliğe kadar) hem de zorlu alanlarda tamamen sürükleyici deneyimler yaratmamızı sağladı. Benim için galerilerden birinin girişinde durup sanatseverlerin, ailelerin ve çocukların etkileşimini ve odadaki sürükleyici deneyimlerin tadını çıkarmasını izlemekten daha büyük bir zevk yok. Yüzlerindeki neşe harika ve bunu da sanat, içerik oluşturma, projeksiyon ve sesin birleşimi mümkün kılıyor" diyor.
Hikayenin tamamı için: https://business.panasonic.com.tr/visual-system/immersive-projection-sets-art-free-at-frameless

Panasonic Group Hakkında
Dünya çapında tüketici elektroniği, konut, otomotiv, endüstri, iletişim ve enerji sektörlerinde geniş kapsamlı uygulamalar için yenilikçi teknolojiler ve çözümler geliştirme konusunda küresel bir lider olan Panasonic Grubu, 1 Nisan 2022 tarihinde bir holding şirketi olarak hizmet veren Panasonic Holdings Corporation ve çatısı altında konumlanan sekiz şirket ile faaliyet gösteren bir şirket sistemine geçti. 1918 yılında kurulan Grup, kendini insanların ve toplumun refahını artırmaya adamıştır. Ayrıca, bugünün dünyası için yeni değerler yaratmak ve sürdürülebilir çözümler sunmak için uygulanan kuruluş ilkelerine göre faaliyetlerini yürütmektedir. Grup, 31 Mart 2022 tarihinde sona eren yıl için 56,40 milyar Euro (7.388,8 milyar yen) konsolide net satış bildirdi. Kendini insanların refahını iyileştirmeye adamış olan Panasonic Grubu, En İyi Şekilde Yaşamanıza yardımcı olmak için üstün ürünler ve hizmetler sunmak adına birleşmiştir. Panasonic Group hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://holdings.panasonic/global/

Panasonic Connect Europe GmbH Hakkında
Faaliyetlerine 1 Ekim 2021 tarihinde başlayan Panasonic Connect Europe, B2B odaklı ve çevik yeni bir organizasyon oluşturdu.400’den fazla çalışanı ve CEO Hiroyuki Nishiuma liderliğindeki işletme, tümü İş Değiştirme, Gelişmiş Toplum ve Yarına Bağlanma vizyonunu sunmak için tasarlanmış yenilikçi ürünler ve entegre sistem ve hizmetlerle müşterilerinin başarısına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Merkezi Wiesbaden’de bulunan Panasonic Connect Europe, aşağıdaki iş birimlerinden oluşur:

Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, iş tabletleri ve elde kullanılan cihazlar yelpazesiyle mobil çalışanların üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olan Mobil Çözümler İş Birimi
Yüksek parlaklık ve güvenilirlik özelliğine sahip bir dizi projektörün yanı sıra yüksek kaliteli ekranlar sunan Görsel Sistem Çözümleri ile ile canlı etkinlik çekimi, spor prodüksiyonu, televizyon ve xR stüdyoları için yaygın olarak kullanılan PTZ ve sistem kameraları, kayıt özelliği olan kameralar, Kairos IT/IP platformu, anahtarlayıcılar ve robotik çözümlerden oluşan uçtan uca bir portföyden Akıllı Canlı Prodüksiyon çözümleri sunan Broadcast & ProAV’yi bünyesinde barındıran Medya Eğlence İş Birimi.
İş ve Endüstri Çözümleri, benzersiz Gemba Süreç İnovasyonu yaklaşımını kullanarak Perakende, Lojistik ve Üretim odaklı özel teknoloji çözümleri sunuyor. Operasyonel verimliliği artırmak ve müşteri deneyimini geliştirmek için tasarlanmış olup işletmelerin her gün en iyi performansı sergilemelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Amacı, operasyonel verimliliği artırmak ve müşteri deneyimini geliştirmek, işletmelerin her gün en iyi şekilde performans göstermelerine yardımcı olmaktır.
Panasonic Factory Solutions Europe, elektronik üretim çözümleri, robot ve kaynak sistemleri ve yazılım çözümleri mühendisliği dahil olmak üzere çok çeşitli otomatik çözümlerle akıllı fabrikaları gerçeğe dönüştürmeye yardımcı oluyor.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/panasonic-visual-system-solutions/about-visual-system-solutions