PayTR’ın yeni COO’su Ercüment Demir oldu

PayTR’ın yeni COO’su Ercüment Demir oldu Sektörde 13 yıldır başarılara imza atan ve aldığı yatırımla daha da güçlenen PayTR, ekibini güçlendirmeye devam ediyor. Geliştirdiği inovatif ürün ve çözümlerin yanı sıra sunmakta olduğu katma değerli servislerden sahtecilik önleme ve ödeme güvenliği hizmetleriyle üye iş yerlerinin hayatlarını kolaylaştıran ödeme kuruluşu PayTR’ın yeni COO’su, kartlı ödemeler sektöründe 17 yıllık deneyimiyle Ercüment Demir…

PayTR’ın yeni COO’su Ercüment Demir oldu

Sektörde 13 yıldır başarılara imza atan ve aldığı yatırımla daha da güçlenen PayTR, ekibini güçlendirmeye devam ediyor. Geliştirdiği inovatif ürün ve çözümlerin yanı sıra sunmakta olduğu katma değerli servislerden sahtecilik önleme ve ödeme güvenliği hizmetleriyle üye iş yerlerinin hayatlarını kolaylaştıran ödeme kuruluşu PayTR’ın yeni COO’su, kartlı ödemeler sektöründe 17 yıllık deneyimiyle Ercüment Demir oldu.

2021 yılında Türkiye’nin en büyük özel sermaye fonu Actera ile yaptığı yatırım ortaklığıyla sermaye yapısı ve kurumsal yapısını daha da güçlendiren sektörün en köklü ödeme kuruluşu PayTR, ekibine deneyimli isimleri katmaya devam ediyor. Güçlü altyapısı, müşteri odaklı yaklaşımı, deneyimli ekibiyle bugün 60 binden fazla iş yerine geniş yelpazede ödeme çözümleri sunan PayTR’ın COO görevine Ercüment Demir atandı.

PayTR’ın operasyon süreçlerine yeni bir vizyon
PayTR bünyesinde yürütülen tüm destek operasyonlarının yönetiminde yer alacak olan Ercüment Demir, operasyon ekiplerinin büyütülmesi, operasyonel planlama ve süreçlerin geliştirilmesi konusunda aktif rol oynayacak. Demir ayrıca, 15 yılı aşkın süredir kartlı ödeme sistemleri sektöründe edindiği bilgi birikimi ve uluslararası tecrübesini sahtecilik (fraud) inceleme süreçlerinin geliştirilmesinde de kullanacak.

PayTR 12 yılı aşkın sürelik sektör yolculuğunda kazandığı bilgi birikimi, Türkiye’nin dört bir yanında büyüyen ekibi, güçlü kurumsal yapısı ve inovasyon kültürüyle çok yönlü bir fintek şirketi olma hedefi doğrultusunda, işletmeler ve kullanıcılara yeni ödeme deneyimleri yaşatmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Ercüment Demir kimdir?
1978 İzmir doğumlu Ercüment Demir, 15 yılı aşkın süredir kartlı ödeme sistemleri sektöründe çalışıyor. Kariyerine Bileşim AŞ Sahtecilik İnceleme Biriminde başlayan Ercüment Demir, bankaların (Ziraat Bankası, Halkbank, Halkbank Makedonya, Ziraat Bosna) kart, POS, internet bankacılığı sahtecilik girişimlerini tespit etme ve gerekli önleyici tedbirlerin alınması üzerine çalışmalar yürüttü. Ayrıca bankaların (Ziraat Bankası, Halkbank) Visa-MC operasyonlarında görev aldı. Sonrasında Türkiye’nin ilk ödeme girişimlerinden PayU’da sırasıyla Risk Operasyonları Müdürlüğü, Uyum Müdürlüğü, Ülke Risk Müdürlüğü, son olarak da Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’nin içinde olduğu EMEA Bölgesi Sahtecilik Ekibine Bölge Müdürü pozisyonunda liderlik etti. Altı yıllık çalışma süresince firma için kritik birçok projede global ölçekte önemli noktalarda görev aldı. Ardından bir yıl İninal Risk ve Fraud Müdürü pozisyonunda çalıştı ve gerek sahtecilik önleme gerekse geleneksel risk yönetiminden kurumsal risk yönetim sistemine geçiş sürecinde rol üstlendi. Sonrasında üç yıl PayTR Risk Yönetimi Müdürü pozisyonunda görev alan Ercüment Demir, bu görevinde birçok başarıya imza attı ve 1 Ocak 2022 itibarıyla PayTR COO görevini aldı. Profesyonel seviyede İngilizce, iyi seviye Almanca bilen Ercüment Demir, evli ve iki çocuk sahibi.

  
PayTR hakkında 
2009 yılında Türk mühendisler tarafından kurulan ve 26 Nisan 2016 itibarıyla 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşu olan PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu AŞ, Türkiye’nin en köklü fintek şirketidir. 60 binden fazla işletmeye; Sanal POS, Linkle Ödeme, Pazaryeri Çözümü, PayTR NeoPOS, Tosla ile Ödeme, Havale/EFT, Güvenli Kart Saklama, Tekrarlayan Ödeme (Abonelik Yöntemi), Dövizle Satış, Mobil POS ve Alternatif Ödeme Çözümleri sunmaktadır. Güvenlik çözümleri arasında ise PCI DSS uyumlu altyapı, SSL sertifikalı ödeme sayfaları, Fraud ve Sahtecilik Önleme, 3D Secure yer almaktadır. Ayrıca, 7/24 operasyonel ve teknik destek, özel müşteri temsilcisi, başarılı işlem oranlarını artırmaya yönelik destek servisleri gibi birçok katma değerli hizmet de sunmaktadır. PayTR’ın geliştirme çalışmalarına devam ettiği servisleri ise Mobil Ödeme, E-Para ve Cüzdan Çözümleri, QR ile Ödeme ve Fiziki POS Hizmetleri’dir. 2021 yılında Türkiye’nin en büyük özel sermaye fonu Actera ile yatırım ortaklığı yapan ve Haziran 2021 itibarıyla TCMB onayıyla faaliyet izni kapsamını genişleterek e-para lisansı alan PayTR, elektronik para faaliyetleri sunmaya başlamıştır. 12 yılı aşkın sürelik sektör tecrübesi, deneyimli ekibi, güçlü kurumsal yapısı ve inovasyon kültürüyle çok yönlü bir fintek şirketi olan PayTR, geliştirdiği inovatif ürün ve teknolojilerle, yenilikçi ve sürdürülebilir ödeme deneyimi yaşatarak üye iş yerlerinin hayatlarını kolaylaştırmaktadır. www.paytr.com