Samsung’un Eco Bubble™ teknolojisi ile çamaşır yıkamak tasarruflu

Samsung, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü vesilesiyle kullanıcıları, daha az su ve enerji harcayarak etkili bir yıkama gerçekleştiren teknolojileri kullanmaya davet ediyor. Samsung çamaşır makineleri, Eco Bubble™ ve Q Bubble™ teknolojileri sayesinde enerji ve su tasarrufu sağlarken, etkili bir şekilde yıkama imkanı sunuyor.

Samsung, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü vesilesiyle kullanıcıları, daha az su ve enerji harcayarak etkili bir yıkama gerçekleştiren teknolojileri kullanmaya davet ediyor. Samsung çamaşır makineleri, Eco Bubble™ ve Q Bubble™ teknolojileri sayesinde enerji ve su tasarrufu sağlarken, etkili bir şekilde yıkama imkanı sunuyor.
Teknoloji devi Samsung, yenilikçi bakış açısıyla geliştirdiği teknolojileri her alanda kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Samsung çamaşır makineleri sahip olduğu teknolojiler sayesinde yıkama işlemini tasarruflu ve etkili bir şekilde şekilde gerçekleştirebiliyor.
Sıcak suya ihtiyaç duymaksızın etkili yıkama ile enerji tasarrufu sağlıyor
Samsung mühendislerinin geliştirdiği Eco Bubble™ teknolojili çamaşır makineleri, düşük sıcaklıklarda dahi güçlü ve etkili bir temizlik sağlıyor, böylece enerji tasarrufunu ciddi oranda artırıyor. Ayrıca Eco Bubble™ teknolojisi sayesinde deterjan normal yıkama döngüsü başlamadan önce çamaşırların dokusuna köpük formunda nüfuz ediyor. Bu sayede düşük sıcaklıkta yıkanan çamaşırların renklerinin ve kumaş dokularının korunması sağlanıyor. Samsung’un patentli EcoBubble™ teknolojisi sayesinde çamaşır makinesi, deterjanı çözmek için ısıya ihtiyaç duymuyor. Böylelikle suyu ısıtan parça olan rezistans devreye girmiyor, bu da enerji tasarrufunun ciddi oranda artmasına katkı sağlıyor. Örneğin; 15 °C’de dahi yıkama yaparak enerji tasarrufu sağlarken, giysilerin rengini ve dokusunu da yüksek oranda koruyabiliyor. Samsung’un “A” enerji sınıfında yer alan çamaşır makineleri, sahip olduğu teknolojilerle hiçbir şekilde deterjan kalıntısı da bırakmıyor.

Üç aşamalı köpürtme işlemiyle daha gelişmiş deterjan etkisi

Bol miktarda köpük oluşturan ve hızlı deterjan etkisi için üç aşamalı köpürtme işlemiyle çamaşırların daha hızlı yıkanmasını sağlayan Q Bubble™ teknolojisi[1]; ilk olarak benzersiz EcoBubble™ teknolojisi sayesinde deterjanı kabarcıklara dönüştürüyor. Bu süreci, kazanın üst kısmında yer alan Jet Sprey’den gelen güçlü ve tazyikli su izliyor ve ardından Q Bubble™’ın benzersiz köpük algoritmasıyla daha hızlı yıkama için gelişmiş deterjan etkisi sağlanıyor. Yıkama sırasında ise her bir çamaşırın bol miktarda köpüğe maruz kalması için yoğun köpük miktarına ulaşılıyor. Samsung’un geliştirdiği Q Bubble™ teknolojisinin dinamik tambur dönüşü ve ‘Hızlı Püskürtme’ özelliği sayesinde daha bol ve güçlü kabarcıklar oluşmasına imkan sunuyor. Böylece, deterjan çamaşırlara hızlıca nüfuz ederken, yıkama işlemi de hızlı ve nazik bir biçimde gerçekleşmiş oluyor
Samsung’un ‘Dijital Inverter Teknolojisi’ ise konvansiyonel motora göre daha sessiz ve daha güçlü bir performans için güçlü mıknatıslar kullanıyor. Bu teknoloji, çamaşır makinesinin motorunun diğer Samsung modellerine kıyasla daha az enerji ile daha güçlü performansta çalışmasına olanak tanıyor. Samsung ayrıca, olağanüstü dayanıklılık sağlayan ‘Dijital Inverter Teknolojisi’ kapsamında 20 yıllık garanti desteği de sunuyor.
Samsung çamaşır makineleri ile ilgili daha fazla bilgiye https://www.samsung.com/tr/washers-and-dryers/washing-machines/ adresinden ulaşmak mümkün.
Samsung Electronics Hakkında
Samsung Electronics Co. Ltd. dünyaya dönüştürücü fikirler ve teknolojiler sayesinde ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyor. Samsung Electronics, televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, kameralar, dijital gereçler, ağ sistemleri, hafıza, yarı iletken ve LED çözümleri dünyasını yeniden tanımlıyor. Samsung hakkında güncel haberler için http://news.samsung.com adresinden “Samsung Newsroom” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.