TikTak ile OCR Labs’in iş birliği uzaktan kimlik doğrulama deneyimini araba kiralama sektörüne taşıyor

Günde binlerce kişinin katılım sağladığı TikTak ekosistemindeki kimlik doğrulama süreçleri bundan böyle OCR Labs’in otomasyon tabanlı kimlik doğrulama teknolojisiyle yürütülecek. İki şirketini iş birliği sayesinde TikTak’ın bireysel ve kurumsal kullanıcıları, üye olma işlemlerini 7 gün 24 saat daha hızlı tamamlayacak. Merkezi Londra’da bulunan ve dijital kimlik doğrulama alanında lider şirketlerden OCR Labs ile yeni nesil araç paylaşım uygulaması TikTak,…

Günde binlerce kişinin katılım sağladığı TikTak ekosistemindeki kimlik doğrulama süreçleri bundan böyle OCR Labs’in otomasyon tabanlı kimlik doğrulama teknolojisiyle yürütülecek. İki şirketini iş birliği sayesinde TikTak’ın bireysel ve kurumsal kullanıcıları, üye olma işlemlerini 7 gün 24 saat daha hızlı tamamlayacak.

Merkezi Londra’da bulunan ve dijital kimlik doğrulama alanında lider şirketlerden OCR Labs ile yeni nesil araç paylaşım uygulaması TikTak, son teknoloji ürünü kimlik doğrulama teknolojileri özelinde bir iş birliğine imza attı.

İş birliği kapsamında bireylerin ve kurumların dakikalık ve günlük araba kiralama ihtiyaçlarını karşılayan ve kullandığın kadar ödemeye olanak sağlayan mobil uygulaması TikTak, müşteri başvurularında OCR Labs’in otomasyon tabanlı kimlik doğrulama teknolojilerini kullanacak. Günlük binlerce yeni müşteri başvurusu alan TikTak, daha öncesinde manuel olarak yürüttüğü kimlik doğrulama süreçlerini, OCR Labs’in sunduğu fotoğraf eşleştirme, canlılık kontrolü, belge gerçeklik analizi ve kimlik belgesi doğrulama seçeneklerini içeren otomasyon çözümü ile bundan sonra otomatik ve ölçekli olarak gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TikTak Kurucusu Ersan Öztürk şunları söyledi: “TikTak olarak kullanıcılarımız bizim odak noktamız ve deneyimlerini iyileştirmek en büyük önceliğimiz. Yaptığımız bu iş birliği ile, yüz doğrulama ve OCR işlemleriyle üyelik onaylarını hızlandıracağız. Kullanıcılar, TikTak’a üye olma sürecini başlattıklarında hızlıca onay alıp, hemen TikTak kullanmaya başlayabilecekler. Ayrıca bu sayede, çalışan kaynağını daha doğru yöneterek, katma değer yaratan işlerde kullanacağız. İlerleyen dönemlerde her alanda teknoloji yatırımlarımız devam edecek."

OCR Labs Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü Russ Cohn, şu ifadeleri kullandı: “TikTak, bireylerin ve kurumların 7/24 mobil araba kiralama hizmetiyle buluşmasını sağlayarak, paylaşım ekonomisine ve kentsel hareketliliğe yenilikçi bir bakış açısı kazandırdı. Yenilikçi iş ortağımızın hızlı büyümesine otomasyon tabanlı çözümlerimizle katkı sağlayacak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Kimlik doğrulama süreçlerini hızlı ve verimli hale getiren çözümlerimizle hem tüketiciler hem de çevre için daha faydalı bir deneyim yaratacağımıza inanıyoruz.”

OCR Labs hakkında
Teknoloji aracılığıyla kimlik doğrulamasını ve KYC süreçlerini zahmetsiz hale getirmeye odaklanan OCR Labs, sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlarken kullanıcıları kimlik sahtekarlığından koruyan akıllı araçlar oluşturmaktadır. Müşterileri için kimlik doğrulamanın getirdiği yükü ortadan kaldırmaya odaklanan OCR Labs, böylece müşterilerinin tam uyumluluk çerçevesinde işlerini ölçeklendirmesini sağlamaktadır.

OCR Labs, gerçek kullanıcıların süreçlerini hızlandırmak ve dolandırıcıların bir adım önüne geçmek için gelişmiş görüntü analizi ve derin öğrenme teknolojisini kullanmaktadır. OCR Labs çözümleri ile kullanıcıların dünyanın her yerinden yalnızca kimlikleri ve akıllı telefonlarıyla saniyeler içinde güvenli bir şekilde doğrulanması sağlanmaktadır. 230’dan fazla ülkede 16.000’den fazla belgeyi doğrulayan OCR Labs, bu alanda diğer tüm kimlik doğrulama sağlayıcılarının önünde yer almaktadır.

Şirketin kimlik doğrulama çözümü Westpac, Avustralya Hükümeti, Vodafone, ZIP, BMW ve ANZ gibi küresel kuruluşlardan KOBI’lere kadar her ölçekteki şirket tarafından kullanılmaktadır. 2018 yılında Avustralya’da kurulan OCR Labs’ın uluslararası genel merkezi Londra, İngiltere’dedir ve Avustralya ve Türkiye’deki ofislerinden müşterilerine hizmet vermektedir. Çok yakında Kuzey Amerika’da da faaliyetlerine başlayacaktır.

OCR Labs’ın Sertifikaları
OCR Labs, Kimlik Hizmeti Sağlayıcı olarak Avustralya TDIF akreditasyonu, SOC Type 1 & 2 ve ISO 27001, 27017, 27018, 27701, 29100, 22301, (PAD seviye 1 ve 2’yi kapsayan) 30107-3, 19795 ve 9001 gibi en katı gizlilik, veri koruma, güvenlik, esneklik standartlarına tam uyumlu olup, küresel dijital kimlik doğrulama sertifikasyonlarına sahiptir. OCR Labs, kimlik doğrulama çözümlerinde lider bir firmadır.

TikTak Hakkında

TikTak, bireylerin ve kurumların dakikalık araç kiralama ihtiyaçlarını karşılayan ve kullandığın kadar ödemeye olanak sağlayan bir araç paylaşım markasıdır. Kişileri özgürleştiren ve yaşam kalitelerini artıran, çevreye duyarlı yeni nesil ulaşım çözümü olma misyonuyla kuruldu. Bireyleri ve kurumları şehirde 7/24 mobil olma imkânıyla buluşturan TikTak, çeşitli araba modelleriyle müşterilerine şehrin her noktasına özgürce ulaşım sağlama imkânı tanıyor.