Timberland, Christopher Ræburn Earthkeepers® yürüyüş ayakkabılarını tanıttı

Timberland, Earthkeepers Raeburn koleksiyonuyla eko-bilinçli ve sürdürülebilir üretim anlayışına liderlik etmeye devam ediyor. Koleksiyonda yer alan Earthkeepers® by Raeburn GreenStride™ Edge EK+ kadın ve erkek yürüyüş ayakkabıları eko-inovasyon ve arşiv parçalardan ilham alarak tasarlandı. Timberland’in çevre dostu ve yenilikçi ürün anlayışını en üst seviyeye taşımayı başaran Earthkeepers by Raeburn koleksiyonu, yüksek kaliteli, dünyaya ve çevreye duyarlı…

Timberland, Christopher Ræburn Earthkeepers® yürüyüş ayakkabılarını tanıttı
Timberland, Earthkeepers Raeburn koleksiyonuyla eko-bilinçli ve sürdürülebilir üretim anlayışına liderlik etmeye devam ediyor. Koleksiyonda yer alan Earthkeepers® by Raeburn GreenStride™ Edge EK+ kadın ve erkek yürüyüş ayakkabıları eko-inovasyon ve arşiv parçalardan ilham alarak tasarlandı.

Timberland’in çevre dostu ve yenilikçi ürün anlayışını en üst seviyeye taşımayı başaran Earthkeepers by Raeburn koleksiyonu, yüksek kaliteli, dünyaya ve çevreye duyarlı malzemeler kullanan çevreye duyarlı tasarım felsefesinin bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

Christopher Raeburn ve Timberland işbirliği bu sezon macera ve keşif deneyimleri için ihtiyaç duyacağımız her şeyi bir arada sunuyor. Koleksiyonda öne çıkan minimal tasarım yaklaşımı, temel unsurlara odaklanıyor. İhtiyaç duyulandan fazlasını almamaya ve böylece de doğa üzerindeki etkiyi minimumda tutmayı teşvik etmeyi hedefliyor.

Eko-inovasyon ve arşivden ilham alınarak tasarlananan Earthkeers® by Raeburn GreenStride™ Edge EK+ kadın ve erkek yürüyüş ayakkabılarının tasarımında, Timberland’in geçen sezon tanıttığı en çevreci taban teknolojisi GreenStride™ konforlu tabanlar yer alıyor. Şeker kamışı ve ağaçlardan elde edilen doğal kauçuk malzeme içeren GreenStride™ tabanlar yüzde 75 yenilenebilir biyo-bazlı malzeme içeriyor. Earthkeers® by Raeburn GreenStride™ Edge EK+ kadın ve erkek yürüyüş ayakkabıları, aynı zamanda en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastik içeren, nefes alabilir ReBOTL™ astara ve Tencel™ x Refibra™ kumaşa sahip. Aykkabılarda yer alan kauçuk burun koruması, uzun yürüyüşler ve trekking deneyimleri için dayanıklı bir katman sağlarken, ayakları da koruyor.

Doğadan ilham alan renk tonlarına sahip, minimal tasarımlı Earthkeers® by Raeburn GreenStride™ Edge EK+ kadın ve erkek yürüyüş ayakkabıları, bej renkli kadın modeli ve turuncu bağcıklı erkek modeli seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. (2.719TL)

Bağcıksız model tercih edenler için kullanışlı, pull-on tarzında tasarlanan Earthkeers® by Raeburn GreenStride™ Edge EK+ erkek modeli ise kavrayıcı dış tabanı sayesinde uzun yürüyüşler sırasında ayağa ekstra destek sunuyor. (2.559TL)

Sınırlı sayıda üretilen Earthkeepers® by RÆBURN koleksiyonuna
https://www.timberland.com.tr/Ara?k=Earthkeepers adresinden ve anlaşmalı satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

Timberland’in Earthkeepers® by RÆBURN ilkbahar-yaz koleksiyonuna ait görsellere ulaşmak için tıklayınız: https://we.tl/t-1pnCmtuOqh

Timberland hakkında: 
Timberland doğayla iç içe yaşam stilini destekleyen global bir markadır. Yeni nesillere ilham vererek çalıştıkları toplumları hareket geçirme, birlikte çalışma ve daha ileri taşıma misyonlarını sahiplenir. Merkezi Stratham, New Hampshire’da olan Timberland’in ayrıca Stabio, İsviçre ve Şanghay, Çin’de uluslararası merkezleri bulunmaktadır. 1973’te New England’ın zorlu hava koşulları için tasarlanan orijinal sarı botuyla tanınan marka günümüzde, doğanın tadını çıkarma ve doğayı koruma tutkusunu paylaşan insanlar için çevreye duyarlı inovasyonlarla tasarlanmış ve üretilmiş ayakkabı, tekstil ve aksesuar koleksiyonlarına sahiptir. Timberland® markasının merkezinde, daha yeşil bir geleceğin daha iyi bir gelecek olduğu inancı yer alır. Bu vizyonunu sorumlu üretim, doğayı koruma ve dünya genelindeki toplulukları güçlendirmeye yönelik adımlarıyla sağlar. Ürünlerinin 2030 yılına kadar doğa üzerinde net olumlu bir etki yaratması ve aldıklarından fazlasını geri verme konusunda cesur bir vizyona sahiptir. Timberland ürünleri, lider zincir mağazalar ve perakende noktalarının yanı sıra Türkiye’de Vadistanbul, Capacity, Ankara Armada AVM ve Bursa Marka AVM’de bulunan mağazalarında da satılmaktadır. Timberland hakkında daha fazlasını öğrenmek için, www.timberland.com.tr adresini ziyaret ediniz. Timberland bir VF Corporation markasıdır.