Timberland’in eko-inovatif yeni koleksiyonuyla bu sonbahar cesur adımlar at!

Timberland ile ister şehrin sokaklarında ister doğadaki patikalarda gün boyu konfor seninle. Timberland sonbahar mevsimine uygun yeni ayakkabı koleksiyonlarıyla bizi harekete davet ediyor. Sonbahar sezonundaki koleksiyonlarına her zamankinden daha fazla ürüne eko-inovasyon katan Timberland, şehirden outdoora uzanan tüm maceralara eşlik edecek cesur ve yeni stiller sunuyor. Timberland yeni sezonda da eko-inovasyonu konforla buluşturan cesur stillerle karşımıza çıkıyor. Yenilenebilir…

Timberland ile ister şehrin sokaklarında ister doğadaki patikalarda gün boyu konfor seninle. Timberland sonbahar mevsimine uygun yeni ayakkabı koleksiyonlarıyla bizi harekete davet ediyor. Sonbahar sezonundaki koleksiyonlarına her zamankinden daha fazla ürüne eko-inovasyon katan Timberland, şehirden outdoora uzanan tüm maceralara eşlik edecek cesur ve yeni stiller sunuyor.

Timberland yeni sezonda da eko-inovasyonu konforla buluşturan cesur stillerle karşımıza çıkıyor. Yenilenebilir doğal malzemelerle tasarlanan ve üretilen GreenStride™ taban teknolojisine sahip kadın ve erkek ayakkabı koleksiyonları estetik görünümünün yanı sıra her türlü hava koşulunda yüksek performans gösterecek şekilde tasarlandı. Timberland’in yeni koleksiyonları ile ister şehrin sokaklarında ister doğanın içindeki patikalarda sonbahar mevsimine hazırlıklı olabilirsiniz. Dayanıklı, çevre dostu ve inovatif dış giyim koleksiyonları ise geçiş mevsiminde ihtiyaç duyulan ekstra korumayı vadediyor.

Doğadaki yürüyüşlerde kendini göstermeye hazır tasarımıyla yeni GreenStride™ TBL Turbo Kadın ve Erkek Yürüyüş Botları

GreenStride™ TBL Turbo Kadın ve Erkek Yürüyüş Botları ile her türlü hava koşulunda rahatça hareket etmeye hazır olun. İkonik detayları, Timberland’in imza buğday rengiyle buluşturan, kalın GreenStride™ inovatif tabanlarıyla bu koleksiyon, maksimum yastıklama ve modern bir görünümü birlikte sunuyor. Hafif OrthoLite tabanlar ise, ayaklara ekstra rahatlık getiriyor. Defender Repellent Systems özelliği kir tutmadan yeni görünebilmesini mümkün kılarken, bu model çevresel uygulamaları nedeniyle Leather Working Group tarafından Silver olarak derecelendirilen tabakhanelerden genel Better Leather malzeme ve en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastik içeren ReBOTL™ kumaş kullanılarak çevreye sorumlu bir şekilde üretildi. (2.699TL)

Yağmurlu günlerde bile kesintisiz outdoor maceralar için: GreenStride™ TBL Turbo Su Geçirmez Erkek Botları
Zor mevsimlerde dahi ayakları kuru tutarken karbon ayak izini de minimumda tutmak için yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış TimberDry™ su geçirmez membrana sahip GreenStride™ TBL Turbo Su Geçirmez Erkek Botların temelinde tüm Timberland ürünleri gibi eko-inovasyon bulunuyor. Bu ilerici outdoor stili, aynı zamanda gümüş dereceli tabakhanelerden alınan Better Leather, en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış ReBOTL™ kumaş ve yüzde 75 yenilenebilir doğal şeker kamışı ve kauçuk malzemelerden oluşan GreenStride® tabanlarla tasarlandı. Sağlam kauçuk dış taban ayakları kavrayarak doğru adım atmaya yardımcı olurken, OrthoLite taban ise hafif yapısı sayesinde gün boyu kesintisiz konforu mümkün kılıyor. (3.399TL)

Klasik stil ve minimal bir yaklaşım: GreenStride™ Tree Vault 6 İnç Su Geçirmez Erkek Botu
Yeni sezonun yeni maceraları için modern görünümüyle güncellenerek karşımıza çıkan GreenStride™ Tree Vault 6 İnç Su Geçirmez Erkek Botları, Timberland’in outdoor mirasından ilham alıyor. Bu model, performanstan ve eko-inovasyondan ödün vermeyen bir stil sunuyor. Su geçirmez Better Leather ve dikişlerle kapatılmış dış taban, yağışlı havalarda koruma sunarken GreenStride™ tabanlar gün boyu hafiflik ve konfor sağlıyor. (3.999TL)

Timberland’in ikon sarı botundan ilham alınarak tasarlanan GreenStride™ Cortina Valley 6-inç Kadın Botu
Bu modelle sonbaharda şehrin sokaklarına meydan okuyun! Su geçirmez, yenilenebilir doğal malzemelerden yapılmış GreenStride™ konforlu tabanlar, su geçirmez Better Leather ve en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastik kullanılarak yapılmış ReBOTL™ kumaş astar dahil olmak üzere çevreye duyarlı malzemelerle üretildi. (3.899TL)

6 inç botlara cesur bir yaklaşım: Timberland Sky 6 inç Kadın Botu
Timberland Sky 6 inç Kadın Botu ile modern ve cesur adımlar atın. Kalın, yüksek topuk ve buğday nubuk tasarımıyla fark yaratan bu model, çevreye duyarlı malzemeler, sorumlu çevresel uygulamalar için Leather Working Group tarafından Silver olarak derecelendirilen tabakhaneden Better Leather ve en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış ReBOTL™ kumaş astar malzeme ile tasarlandı. Hafif OrthoLite taban gün boyu konfor sağıyor. (2.999TL)

Outdooru bir yaşam stili haline getirenler için eko-inovatif Mountain Town Yalıtımlı Ceket
Timberland, outdoorun bir yaşam biçimi olduğuna inanarak yeni sezonda da bizi dış mekanlara bağlayan rahat, yenilikçi ve dayanıklı tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Mountain Town Yalıtımlı Ceket, her ortamda koruma sağlamak için tasarlandı. Değişken ortamlardaki sıcaklıkları düzenleyen çevreye duyarlı Thermarange™ yalıtımına sahip ceket, aynı zamanda daha fazla hareket kabiliyeti ve rahatlık için ergonomik bir kapüşon ve reglan kollarla tasarlandı. Sorumlu bir şekilde yüzde 100 geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen bu ürün, nefes alabilen su geçirmez koruma için DryVent® teknolojisine sahiptir. Timberland’in ikonik sarı tonu ve iç kısımdaki mavi rengiyle modern bir görünüm sunan model, kadın ve erkek modeliyle karşımıza çıkıyor. (5.499TL)
Timberland FW22 koleksiyonu Eylül ayında www.timberland.com.tr , Timberland® mağazalarında ve seçkin e-ticaret sitelerinde satışa sunuluyor.
Timberland FW22 koleksiyonunda yer alan koleksiyonların görselleri için tıklayınız: https://we.tl/t-2v77azsUcZ

Timberland hakkında:
Timberland doğayla iç içe yaşam stilini destekleyen global bir markadır. Yeni nesillere ilham vererek çalıştıkları toplumları hareket geçirme, birlikte çalışma ve daha ileri taşıma misyonlarını sahiplenir. Merkezi Stratham, New Hampshire’da olan Timberland’in ayrıca Stabio, İsviçre ve Şanghay, Çin’de uluslararası merkezleri bulunmaktadır. 1973’te New England’ın zorlu hava koşulları için tasarlanan orijinal sarı botuyla tanınan marka günümüzde, doğanın tadını çıkarma ve doğayı koruma tutkusunu paylaşan insanlar için çevreye duyarlı inovasyonlarla tasarlanmış ve üretilmiş ayakkabı, tekstil ve aksesuar koleksiyonlarına sahiptir. Timberland® markasının merkezinde, daha yeşil bir geleceğin daha iyi bir gelecek olduğu inancı yer alır. Bu vizyonunu sorumlu üretim, doğayı koruma ve dünya genelindeki toplulukları güçlendirmeye yönelik adımlarıyla sağlar. Timberland ürünleri, lider zincir mağazalar ve perakende noktalarının yanı sıra Türkiye’de Vadistanbul, Capacity, Ankara Armada AVM ve Bursa Marka AVM’de bulunan mağazalarında da satılmaktadır. Timberland hakkında daha fazlasını öğrenmek için, www.timberland.com.tr adresini ziyaret ediniz. Timberland bir VF Corporation markasıdır.