Yeni Panasonic 4K PL montajlı stüdyo kamerası sığ alan derinliğine sahip canlı sinematik videolar çekiyor

Yeni Panasonic 4K PL montajlı stüdyo kamerası sığ alan derinliğine sahip canlı sinematik videolar çekiyor AK-PLV100GJ stüdyo kamerası, yayın prodüksiyon ekiplerinin içeriği daha heyecan verici ve ilgi çekici hale getirmesine yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Yayın platformları için yüksek kaliteli video içeriğine olan talep artmaya devam ediyor. Panasonic Connect Europe da prodüksiyon ekiplerinin içeriklerini daha heyecan verici ve ilgi çekici hale getirmelerine yardımcı…

Yeni Panasonic 4K PL montajlı stüdyo kamerası sığ alan derinliğine sahip canlı sinematik videolar çekiyor

AK-PLV100GJ stüdyo kamerası, yayın prodüksiyon ekiplerinin içeriği daha heyecan verici ve ilgi çekici hale getirmesine yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Yayın platformları için yüksek kaliteli video içeriğine olan talep artmaya devam ediyor. Panasonic Connect Europe da prodüksiyon ekiplerinin içeriklerini daha heyecan verici ve ilgi çekici hale getirmelerine yardımcı olmak için tasarlanan yeni AK-PLV100GJ 4K stüdyo kamerasının 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğini duyurdu.

VariCam kamerada kullanılan Super 35mm 5.7K MOS sensörü ve PL yuvası ile Panasonic, sinema canlı teknolojisindeki öncü deneyimini stüdyo kamerası serisine getirerek yönetmenin amacıyla uyumlu olması için sığ bir alan derinliğine sahip videolar oluşturuyor.

CCU olmadan basit IP temelli canlı prodüksiyon
Prodüksiyon stüdyolarının daha bağlantılı ve IP temelli iş akışlarına doğru ilerlemesini desteklemek için kamerada SMPTE ST 2110 uyumluluğu da bulunuyor. Böylece profesyoneller birden fazla ekrana ve yayına zengin içerik sunmak için sınırsız kontrol sağlayan ve Mayıs 2020’de piyasaya sürülen KAIROS IT / IP platformunda daha akıcı bağlantıya sahip olabiliyor.

SMPTE ST 2110 giriş/çıkışı, CCU’ya[1] bağlanmadan doğrudan AK-PLV100GJ kamera kafasından mümkün olacak ve sadece kamera ile IP tabanlı canlı prodüksiyona olanak tanıyarak karmaşık sistemlere olan ihtiyacı ortadan kaldıracak. 12G-SDI sinyallerinin çıkışını doğrudan kamera kafasından yapmak da mümkün. Bu sayede sistem yapıları esnekleşebiliyor ve geniş kapsamlı işlemlerin önü açılıyor.

Kamera kafası her zaman değiştirilebiliyor
Kamera kafası, Panasonic’in 2/3 inç stüdyo kamerası serisinin aksesuarlarıyla tamamen uyumlu. Ayrıca mevcut kamera kafası AK-PLV100GJ ile değiştirildiğinde mevcut CCU (AK-UCU600 veya AK-HCU250) ile sinematik video oluşturulabiliyor.

Panasonic Connect Avrupa Profesyonel Video Sistemleri Direktörü Andre Meterian, konuyla ilgili şunları söylüyor: "AK-PLV100GJ, medya ve eğlence profesyonellerine prodüksiyon kalitesinden ödün vermeyen esneklik ve kontrol sağlıyor. Bir stüdyo kamerasının en yeni özelliklerini ve yeteneklerini barındırırken, sistemli kamera kontrolü ve sinematik kalite için AK-UCU600 veya AK-HCU250 ile sorunsuz bir şekilde entegre oluyor. İlerleyen dönemlerde de gelişmiş prodüksiyon ve esnek sistem yapımı için IP tabanlı stüdyo kameraları da dahil olmak üzere yerinde prodüksiyon için yenilikçi çözümlerle müzik ve spor etkinliklerinin canlı video yayınını geliştirmeye devam edeceğiz."

Panasonic Connect’in eksiksiz profesyonel stüdyo kamerası serisi hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/broadcast-and-proav/studio-camera-system

Panasonic Group Hakkında
Dünya çapında tüketici elektroniği, konut, otomotiv, endüstri, iletişim ve enerji sektörlerinde geniş kapsamlı uygulamalar için yenilikçi teknolojiler ve çözümler geliştirme konusunda küresel bir lider olan Panasonic Grubu, 1 Nisan 2022 tarihinde bir holding şirketi olarak hizmet veren Panasonic Holdings Corporation ve çatısı altında konumlanan sekiz şirket ile faaliyet gösteren bir şirket sistemine geçti. 1918 yılında kurulan Grup, kendini insanların ve toplumun refahını artırmaya adamıştır. Ayrıca, bugünün dünyası için yeni değerler yaratmak ve sürdürülebilir çözümler sunmak için uygulanan kuruluş ilkelerine göre faaliyetlerini yürütmektedir. Grup, 31 Mart 2022 tarihinde sona eren yıl için 56,40 milyar Euro (7.388,8 milyar yen) konsolide net satış bildirdi. Kendini insanların refahını iyileştirmeye adamış olan Panasonic Grubu, En İyi Şekilde Yaşamanıza yardımcı olmak için üstün ürünler ve hizmetler sunmak adına birleşmiştir. Panasonic Group hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://holdings.panasonic/global/

Panasonic Connect Europe GmbH Hakkında
Faaliyetlerine 1 Ekim 2021 tarihinde başlayan Panasonic Connect Europe, B2B odaklı ve çevik yeni bir organizasyon oluşturdu.400’den fazla çalışanı ve CEO Hiroyuki Nishiuma liderliğindeki işletme, tümü İş Değiştirme, Gelişmiş Toplum ve Yarına Bağlanma vizyonunu sunmak için tasarlanmış yenilikçi ürünler ve entegre sistem ve hizmetlerle müşterilerinin başarısına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Merkezi Wiesbaden’de bulunan Panasonic Connect Europe, aşağıdaki iş birimlerinden oluşur:

Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, iş tabletleri ve elde kullanılan cihazlar yelpazesiyle mobil çalışanların üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olan Mobil Çözümler İş Birimi
Yüksek parlaklık ve güvenilirlik özelliğine sahip bir dizi projektörün yanı sıra yüksek kaliteli ekranlar sunan Görsel Sistem Çözümleri ile ile canlı etkinlik çekimi, spor prodüksiyonu, televizyon ve xR stüdyoları için yaygın olarak kullanılan PTZ ve sistem kameraları, kayıt özelliği olan kameralar, Kairos IT/IP platformu, anahtarlayıcılar ve robotik çözümlerden oluşan uçtan uca bir portföyden Akıllı Canlı Prodüksiyon çözümleri sunan Broadcast & ProAV’yi bünyesinde barındıran Medya Eğlence İş Birimi.
İş ve Endüstri Çözümleri, benzersiz Gemba Süreç İnovasyonu yaklaşımını kullanarak Perakende, Lojistik ve Üretim odaklı özel teknoloji çözümleri sunuyor. Operasyonel verimliliği artırmak ve müşteri deneyimini geliştirmek için tasarlanmış olup işletmelerin her gün en iyi performansı sergilemelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Amacı, operasyonel verimliliği artırmak ve müşteri deneyimini geliştirmek, işletmelerin her gün en iyi şekilde performans göstermelerine yardımcı olmaktır.
Panasonic Factory Solutions Europe, elektronik üretim çözümleri, robot ve kaynak sistemleri ve yazılım çözümleri mühendisliği dahil olmak üzere çok çeşitli otomatik çözümlerle akıllı fabrikaları gerçeğe dönüştürmeye yardımcı oluyor.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/products-and-accessories/broadcast-and-proav

[1] Gelecekteki yükseltme