Yiğit Yaman, AstraZeneca Türkiye Kardiyovasküler Pazarlama Müdürü oldu

Yiğit Yaman, AstraZeneca Türkiye’de Kardiyovasküler Pazarlama Müdürü pozisyonunda yeni görevine başladı. 2020 yılında AstraZeneca Türkiye’ye Biyofarma İş Birimi’ne bağlı Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak katılan Yiğit Yaman, 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla Kardiyovasküler Pazarlama Müdürü görevine başladı. İstanbul Amerikan Robert Koleji mezunu olan Yiğit Yaman, 2007 yılında başladığı Yeditepe Üniversitesi’nde Eczacılık ve Anadolu Üniversitesi’nde…

Yiğit Yaman, AstraZeneca Türkiye’de Kardiyovasküler Pazarlama Müdürü pozisyonunda yeni görevine başladı.

2020 yılında AstraZeneca Türkiye’ye Biyofarma İş Birimi’ne bağlı Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak katılan Yiğit Yaman, 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla Kardiyovasküler Pazarlama Müdürü görevine başladı.

İstanbul Amerikan Robert Koleji mezunu olan Yiğit Yaman, 2007 yılında başladığı Yeditepe Üniversitesi’nde Eczacılık ve Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi programlarını eş zamanlı olarak tamamlamasının ardından, 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama ve Yeditepe Üniversitesi’nde İlaç Ekonomisi alanlarında yüksek lisans eğitimi aldı. Halen Yeditepe Üniversitesi’nde Farmakoloji alanında sağlık ekonomisi uzmanlığında doktora eğitimini sürdürmektedir.

Kariyer hayatına 2010 yılında Illinois Üniversitesi Şikago’da Biyoteknoloji araştırma görevlisi olarak başlamasının ardından 2011-2012 yılları arasında sırasıyla Biofarma İlaç, Novartis ve Servier İlaç firmalarında Pazarlama Departmanlarında çalıştı. 2012 yılında Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Askeri İlaç Fabrikası’nda Fabrika Müdür Yardımcısı, 2013 – 2015 yıllarında Servier İlaç’ta Satış Temsilcisi, sonrasında CSL Behring Biyoterapi’de Kilit Hastaneler Müdürü görevlerini üstlendi. 2016 -2017 yıllarında Boehringer Ingelheim’da Bölgesel Medikal Müdür sorumluluğu alarak çalışan Yaman, daha sonra aynı kurum içerisinde sırasıyla Ürün Yöneticisi ve Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak görev aldı. 2020 yılında AstraZeneca Türkiye’ye Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak katılan Yaman, 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla Kardiyovasküler Pazarlama Müdürü ve ayrıca eş zamanlı olarak Pazara Erişim Rotasyoneri olarak kariyerine devam edecektir.

AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/ ile Linkedin’den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook’tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/,
www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram’dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.